Polityka, Z ostatniej chwili

Ostatnia sesja Rady Miasta Nowego Sącza VII kadencji

Opublikowano: Listopad 8, 2018 o 8:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rada Miasta Nowego Sącza obradowała po raz ostatni w mijającej kadencji. Dziś (wtorek, 6 listopada) odbyła się 61. sesja Rady Miasta, podczas której radni podziękowali prezydentowi miasta Ryszardowi Nowakowi oraz jego zastępcom Jerzemu Gwiżdżowi i Wojciechowi Piechowi, za udaną współpracę przez ostatnie cztery lata.

W sali obrad sądeckiego ratusza nie zasiedli niestety wszyscy sądeccy radni. Zabrakło Teresy Krzak, Patryka Wichra, Józefa Hojnora.

Rada Miasta pochyliła się nad kilkoma projektami uchwał, m.in. w sprawie programu współpracy miasta Nowego Sącza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019, w sprawie zmiany nazwy Technikum nr 6, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu czy też uchwałą w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, umieszczenie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu na rok 2019.
61 sesji, ponad 660 uchwał 

Na ostatni punkt obrad złożyły się oświadczenia i podsumowania czteroletniej pracy radnych w mijającej kadencji. – Czteroletnia współpraca była bardzo intensywna. Odbyło się 61 sesji Rady Miasta, podczas których podjęto ponad 660 uchwał. Komisja Finansów Publicznych odbyła 88 posiedzeń. Komisja Infrastruktury i Środowiska – 85 posiedzeń. Komisja Statutowo – Prawna 74 posiedzenia, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – 44 posiedzenia, Komisja Edukacji i Kultury 78 posiedzeń, Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej 66 posiedzeń, Komisja Sportu i Turystyki 55, Komisja Rewizyjna 19 posiedzeń –wyliczał Przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski.


– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim radnym za czteroletnią współpracę. Przy wielu rozbieżnych zdaniach, wizjach, w wielu kwestiach osiągaliśmy konsensus. To wasza determinacja i zaangażowanie, doświadczeni życiowe oraz poczucie tworzenia czegoś nowego, spowodowało, że postawy samorządności w naszym mieście są pewne, stabilne i odporne – podkreślił Janusz Kwiatkowski.

Następnie wraz z członkami Prezydium Rady, wiceprzewodniczącymi Michałem Kądziołką, Tomaszem Cisoniem oraz Piotrem Lachowiczem, złożył podziękowania na ręce prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

– Mijająca kadencja jest pełna fantastycznych inwestycji, wspaniałych przedsięwzięć. Panie prezydencie, jestem pełen podziwu i uznania, jestem dumny, że mogłem z panem pracować – podkreślił Przewodniczący Rady.

Za miastem, za jego rozwojem, za mieszkańcami
Za udaną współpracę podziękował Radzie Miasta także prezydent.
– Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, nie lubię podziękowań ale z drugiej strony chcę się odwzajemnić. Nie ukrywam, że praca w tej kadencji była dla mnie szczególnie znacząca, ale nie bardzo dobra. To nie jest tak, że tworzyliśmy jakieś odrębne byty, że byliśmy przeciwko sobie. Byliśmy „za”. Za miastem, za jego rozwojem, za mieszkańcami. Serdecznie wszystkim dziękuję, także radnym poprzedniej i wcześniejszych kadencji. To wszystko, czym dziś jest Nowy Sącz, to nie jest moja zasługa tylko nasza. Wbrew pozorom, bez udziału wszystkich nas, nie osiągnęlibyśmy tych efektów, które zakładaliśmy. Dzisiaj zarówno ja, jak i Wy szanowni Państwo, możecie chodzić z podniesioną głową, podniesionym czołem, bo dokonaliśmy wielu znaczących, historycznych rzeczy.


 

– Szanowni Radni, Koleżanki i Koledzy, dziękuję Wam w szczególności oraz wszystkim tym, którzy pracowali ze mną, którzy nie pracowali tylko z przymusu, od 7 do 15, tylko pracowali z przekonaniem, zaangażowaniem i, mam nadzieję, satysfakcją. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie się spotkamy, może w innych okolicznościach, ale, co zapowiadałem, proponuję wszystkim, którzy  nie zostali radnymi ale jednak są zaangażowani w sprawy miasta, bądźmy bacznymi obserwatorami. Możemy jeszcze dużo wnieść na korzyść mieszkańców miasta i liczę, że tak będzie – zakończył prezydent.

Podziękowania otrzymały również sekretarz miasta Edyta Brongiel oraz skarbnik Jadwiga Kusiak.

Swoją pracę w Radzie Miasta podsumowali zasłużeni sądeccy samorządowcy: radna Bożena Jawor (w przeszłości wiceprezydent miasta oraz Przewodnicząca Rady Miasta), Elżbieta Chowaniec, Mieczysław Gwiżdż, Józef Gryźlak, czy też Kazimierz Sas.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem dyrektorów poszczególnych Wydziałów, pracowników Biura Rady Miasta oraz wszystkich pracowników Urzędu.

Kolejna sesja Rady Miasta, już w nowym składzie, odbędzie się między 19 a 23 listopada. Wtedy również wybrany zostanie skład prezydium oraz nowy przewodniczący.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a