Polityka

Para Prezydencka odwiedzi Małopolskę

Opublikowano: 24 kwietnia, 2015 o 2:16 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Para Prezydencka spędzi najbliższą sobotę (25 kwietnia) w Małopolsce. Odwiedzi Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie, weźmie udział w mszy świętej na Kasprowym Wierchu oraz w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i jego małżonce towarzyszył będzie marszałek Marek Sowa.

Prezydent Bronisław Komorowski po raz kolejny odwiedzi Małopolskę. Tym razem w wizycie towarzyszyła mu będzie również Pierwsza Dama – Anna Komorowska. Pobyt w naszym regionie rozpocznie wizyta w prowadzonym przez Stowarzyszenie Siemacha domu dziecka w Odporyszowie. Para Prezydencka nie tylko zwiedzi ośrodek, ale także spotka się z jego wychowankami, by wspólnie przygotować biało-czerwone kokardy narodowe.

Następnie prezydent wraz z małżonką uda się na Podhale, gdzie weźmie udział we mszy świętej na Kasprowym Wierchu. Uroczyście wręczy również odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom Małopolski. Sobotni wieczór zakończy udział prezydenta w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Najpierw Bronisław Komorowski obejrzy wystawę zdjęć poświęconych wizytom prezydentów RP na Podhalu oraz zdjęć pasterskich z Redyku, a następnie podziwiać będzie rozpalenie symbolicznej watry przed Domem Podhalańskim. W programie wizyty zaplanowano także odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, gdzie uczestnicy uroczystości złoża wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"