Polityka

Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Niepodległości

Opublikowano: Czerwiec 9, 2018 o 8:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad głównym wydarzeniem nowosądeckich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – ponownym pochówkiem generała Bronisława Wilhelma Pierackiego. Uroczystość ta odbędzie się 14 października 2018 r. w Nowym Sączu.

–  Patronat ten ustanowiony został przez prezydenta RP nad projektami, które wpisują się w rocznicowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości i służą godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków – informuje Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

„Dla uhonorowania postaci i zasług gen. Bronisława Wilhelma Pierackiego, polskiego dowódcy i polityka, uczestnika walk o niepodległość Polski, ministra II Rzeczypospolitej i Kawalera Orderu orła Białego w uznaniu dla organizatora uroczystości – Władz Samorządowych Miasta nowego Sącza; z wyrazami wdzięczności dla wszystkich, którzy przez lata zabiegali o przywrócenie należnego miejsca spoczynku Generała; w przekonaniu, że Jego patriotyzm i męstwo będą inspiracją do pracy dla dobra Ojczyzny” – czytamy w oficjalnym piśmie nadesłanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a