Polityka

PFRON wydał oświadczenie po zatrzymaniu Marty M.

Opublikowano: Styczeń 17, 2020 o 10:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem  przez CBA dyrektor Marty M, przeciw której prokuratura podnosi zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Mowa o 3 mln kontraktach. 

Treść komunikatu poniżej:

„W związku z informacją o kolejnych działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzonych w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego informuję, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od początku śledztwa udzielał Prokuraturze Regionalnej w Katowicach wszelkich informacji i przekazywał jej wszystkie oczekiwane dokumenty.

Zarząd Funduszu wyznaczył osobę zastępującą dyrektora Oddziału Małopolskiego PFRON.

Ponadto informuję, że już od 2018 r. – po pierwszych sygnałach o możliwych nieprawidłowościach – PFRON nie wypłaca Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach żadnych środków na realizację zadań zlecanych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Środki przekazane zostały innym organizacjom wspierającym osoby niepełnosprawne.”

Marta M. została także zawieszona w prawach członka partii PiS.

-Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Małopolskiego uprzejmie informuje, że – w związku z opublikowaną informacją przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA – Pani radna wojewódzka została zawieszona w prawach członka Partii. Do czasu wyjaśnienia sprawy klub radnych powstrzyma się od komentarzy w tej sprawie –informuje nasz portal Michał Sumera, Sekretarz Klubu PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wobec Marty M. – szefowej małopolskiego PFRON, zastosowano środki wolnościowe, jednak musiała wpłacić kaucję w wysokości 70 tysięcy złotych. Z kolei -były senator Stanisław K. i jego syn Grzegorz K. spędzą w więzieniu trzy miesiące – tak zadecydował katowicki sąd na wniosek Prokuratory Regionalnej. Do aresztowania doszło w nocy ze środy na czwartek (15/16 stycznia).

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a