Polityka, Z ostatniej chwili

Pierwsza Dama z wizytą w Janczowej

Opublikowano: Kwiecień 12, 2018 o 9:36 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Występem zespołu „Janczowioki” została przywitana Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w województwie małopolskim. – Bardzo się cieszę, że dziś mogę stać się częścią tak życzliwej społeczności – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, dziękując za zaproszenie do placówki w Janczowej.

Małżonka Prezydenta spotkała się z przedszkolakami podczas zajęć o ochronie środowiska. Dzieci opowiedziały Pierwszej Damie o zagrożeniach wynikających z rosnącego zanieczyszczenia planety i konieczności codziennego dbania o ekologię oraz upewniły się, że w Pałacu Prezydenckim również pamięta się o segregacji odpadów. Maluchy wykonały piosenkę w akompaniamencie instrumentów, które powstały z surowców wtórnych.

Następnie Pierwsza Dama dołączyła do uczniów klas 1-4, którzy w krótkiej inscenizacji przedstawili legendę o powstaniu państwa polskiego. Pytali też swojego gościa o przywiązanie do Krakowa i lokalnych tradycji. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała o trwającym jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, po czym, w trakcie dyskusji panelowej z uczniami najstarszych klas pt. „Za co kocham swoją wieś”, zaakcentowała podziw dla szczególnej wspólnotowości, jaką przejawiają mieszkańcy Janczowej.

Pierwsza Dama zachęcała także młodzież do odwagi w realizowaniu planów. – Macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast – zapewniała. – Namawiam Was do tego, żeby wyrabiać w sobie motywację. Każdy, jeśli tylko chce, może spełnić swoje marzenia – mówiła, zwracając jednocześnie uwagę na wspaniałe warunki, w jakich kształcą się uczniowie miejscowości. – Wasza szkoła nie zamyka się w murach. Jest otwarta na świat, w który z pewnością wejdziecie z odwagą – dodała.

Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z gronem pedagogicznym oraz rodzicami.

źródło: Kancelaria Prezydenta

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a