Polityka, Z ostatniej chwili

Polska rodzina w centrum naszych działań

Opublikowano: Wrzesień 29, 2017 o 6:14 am   /   przez   /   komentarze (1)

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się Narodowa Debata o Rodzinie, której celem jest rozpoczęcie dyskusji nt. przyszłości rodziny. Do udziału zaproszeni zostali specjaliści, przedstawiciele nauki oraz organizacji pozarządowych.

„Obecny Rząd na czele z Premier Beatą Szydło od momentu swojego ukonstytuowania się mocno podkreślał, że w centrum swoich działań stawia polską rodzinę. Kierunek ten z jednej strony potwierdza głęboko zakorzenione w naszej świadomości przekonanie, że czymś najważniejszym dla każdego z nas jest rodzina, ale też uwypukla i eksponuje prawdę o nadrzędności tej naturalnej wspólnoty.” – powiedziała otwierając debatę minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Celem debaty jest rozpoczęcie szerokiej dyskusji w społeczeństwie na temat głównych potrzeb polskiej rodziny; wskazanie konkretnych zagadnień, płaszczyzn, które są najpilniejsze, z punktu widzenia rodziny, a które trzeba wspierać; propagowanie wartości małżeństwa, rodziny, rodzicielstwa; budowanie pozytywnego wizerunku rodziny; ukazywanie wartości małżeństwa i rodziny z punktu widzenia wpływu na jakość wszystkich dziedzin życia społecznego; rozpoczęcie współpracy między wszystkimi organizacjami i środowiskami, działającymi na rzecz dobra polskiej rodziny.

„Wyrażenie, że obok wolności i suwerenności, największym dobrem narodowym jest polski dom, wzniesiony na trwałym małżeństwie, nie jest sloganem. Jest to prawda obiektywna, której strzeżenie i wskazywanie jest największym zadaniem każdego Polaka.” – powiedziała minister Rafalska.

Dodała także, że nigdy za wiele jest wskazywania i egzekwowania kwestii związanych z godnością kobiety. „Pragniemy mocno podkreślić, że każda kobieta ma prawo do niezależności, swobodnego kreowania swojego życia, realizacji planów i rozwijania się w życiu zawodowym, godziwego wynagrodzenia i dostępności do wszystkich stanowisk” – oświadczyła minister.

Podkreśliła, że kobieta powinna mieć pełną wolność w realizowaniu się jako żona i matka. „Należy się jej za to szacunek i uznanie nie tylko w rodzinie, ale też w społeczeństwie” – dodała.

Uczestnicy debaty zastanawiali się w zakresie jakich głównych wartości polska rodzina powinna być wspierana oraz jakie działania i metody powinny być zastosowane, aby skutecznie wspierać rodzinę. Wyrazili także nadzieję, że debata jest pierwszym krokiem do szerokiej dyskusji, która potrzebna jest także na szczeblu regionalnym.

MPIPS

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Październik 6, 2017 o 12:15 pm Anonim

    Polska rodzina to także ta z niepełnosprawnym dzieckiem przypominamy

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a