Polityka

Prezydent RP na Kasprowym Wierchu

Opublikowano: 25 kwietnia, 2015 o 10:11 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Zakopanem prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego małżonkę Annę Komorowską powitali górale i turyści. Prezydent RP, w towarzystwie m.in. marszałka Marka Sowy, wziął udział w mszy świętej na Kasprowym Wierchu, a także wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym sportowcom i popularyzatorom sportu.

Para Prezydencka odwiedziła Zakopane. Na szczycie Kasprowego Wierchu, w tym wyjątkowym dla Polaków miejscu, prezydent Bronisław Komorowski wręczył uroczyście odznaczenia państwowe sportowcom i osobom zasłużonym dla popularyzowania sportów narciarskich i wspinaczkowych.

To wielka radość wręczać odznaczenia ludziom gór w najpiękniejszym pałacu prezydenckim jakim są Tatry. To również wyjątkowa radość móc się razem modlić i kierować dobre myśli w najpiękniejszej świątyni świata, jaką są góry – mówił prezydent. – Góry uczą marzeń o rzeczach pięknych i wielkich. Uczą wielu umiejętności przydatnych w życiu, jeżeli chce się to życie traktować jako drogę do rzeczy wyjątkowych i dobrych – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas wizyty Parze Prezydenckiej towarzyszyli nie tylko licznie zebrani mieszkańcy regionu, ale także marszałek Marek Sowa, wybitny sportowiec i miłośnik Tatr Rafał Sonik, ks. Andrzej Augustyński, Leszek Dorula – Burmistrz Zakopanego oraz przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Polskich Kolei Linowych.

Para Prezydencka złożyła wiązankę pod tablicą upamiętniającą wizytę w tym miejscu świętego Jana Pawła II. Wzięła również udział wraz z wiernymi w mszy świętej. To już po raz ósmy na „Dachu Polski” odbyło się wyjątkowe nabożeństwo, które co roku przyciąga taterników, sportowców, ludzi kultury oraz wszystkich, którzy sercem i życiem związani są z Tatrami.

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"