Polityka

Razem można więcej. Polityka senioralna w Nowym Sączu

Opublikowano: 20 maja, 2015 o 4:49 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W poniedziałek 18 maja w Koszęcinie miało miejsce uroczyste podpisanie kolejnego już porozumienia Miasta Nowego Sącza z partnerami  o współpracy w zakresie polityki senioralnej.

Porozumienie zawarto w jednej z sal Zespołu Pałacowo – Parkowego  w Koszęcinie.  Podpisy pod dokumentami złożyli: w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Marta Mordarska Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, wójt gminy Koszęcin Grzegorz Ziaja oraz zastępca dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Tomasz Janikowski.

Porozumienie dotyczy nawiązania współpracy pomiędzy Nowym Sączem, Chorzowem, Koszęcinem oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” w zakresie stworzenia i wdrożenia skutecznych narzędzi do aktywizacji osób starszych. Projekt zakłada również współpracę w zakresie podjęcia prac w celu utworzenia Centralnego Ośrodka Gerontologicznego, który to koordynowałby działania skierowane do seniorów i zajmował się diagnozowaniem sytuacji osób starszych oraz wypracowaniem rozwiązań zmierzających do jej poprawy.

Jest to już kolejne porozumienie, które zawiera Miasto w ramach rozwijającej się  polityki senioralnej w Nowym Sączu. Współpraca na rzecz poprawy jakości życia osób starszych poprzez wypracowanie systemu dobrych praktyk, jest bardzo ważna w związku ze zmieniającą się sytuacją demograficzną.

 

UM Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"