Polityka

Co z „Sądeczanką”? Mularczyk pisze list do GDDKIA

Opublikowano: Październik 28, 2017 o 9:16 am   /   przez   /   komentarze (4)

Poseł Arkadiusz Mularczyk wystosował list do Dyrektora GDDKiA w Krakowie Tomasza Pałasińskiego w sprawie realizacji strategicznej dla Sądecczyzny drogi szybkiego ruchu relacji Brzesko-Nowy Sącz tzw. „Sądeczanki”.

Pismo zawiera apel o zintensyfikowanie prac i podjęcie decyzji co do wyboru najbardziej optymalnego wariantu budowy „Sądeczanki” i jej realizację oraz deklarację zorganizowania spotkania z udziałem zainteresowanych samorządów, w celu usprawnienia i przyśpieszenia procedowania tej strategicznej dla regionu inwestycji.

O sytuacji związanej z realizacją inwestycji poinformowana została także Premier Beata Szydło.

„Szanowny Panie Dyrektorze,
Z ogromnym niepokojem przyjmuję doniesienia medialne w sprawie utrudnień realizacji strategicznej dla Sądecczyzny drogi szybkiego ruchu relacji Brzesko – Nowy Sącz z uwagi na trwające protesty mieszkańców i związane z tym kolejne prace koncepcyjne i konsultacje.

O sytuacji związanej z realizacją tej inwestycji poinformowałem osobiście Panią Premier Beatę Szydło z prośbą o zainteresowanie.
Przebudowa drogi krajowej nr 75 relacji Brzesko – Nowy Sącz to kluczowe dla całej Sądecczyzny,ziemi Limanowskiej i Gorlickiej przedsięwzięcie inwestycyjne, które zapewni sprawniejszą komunikację, na którą mieszkańcy czekają od wielu lat. Budowa drogi szybkiego ruchu tzw.„Sądeczanki” będzie miała, strategiczne znaczenie wpływające na rozwój gospodarczy całego regionu.

Zwiększy jego atrakcyjność i konkurencyjność, stworzy korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców regionu na drogach.

Dla wszystkich mieszkańców to najważniejsza inwestycja decydująca o obliczu i rozwoju regionu w przyszłości.

Potrzeba sprawnej, szybkiej i bezpiecznej komunikacji jest tak wielka, że nie możemy sobie pozwolić na dłuższą zwłokę w realizacji tego projektu, dlatego w niedalekiej przyszłości powinny zapaść decyzje co do przebiegu drogi szybkiego ruchu relacji Brzesko-Nowy Sącz. Nie możemy zaprzepaścić szansy na szybki i efektywny rozwój i nie możemy pozwolić, aby protesty uniemożliwiły w konsekwencji budowę wspomnianej inwestycji.

Nieustanne wytyczanie nowych tras i rozpoczynanie kolejnych konsultacji może doprowadzić do jeszcze większego chaosu, oraz odwlec czas realizacji inwestycji, a nawet zaprzepaścić w przyszłości jej szanse powstania. Dlatego apeluje o zintensyfikowanie prac i podjęcie decyzji co do wyboru najbardziej optymalnego wariantu budowy „Sądeczanki” i jej realizację. Proszę rozważyć rozpoczęcie inwestycji w etapach niespornych, tak aby mieszkańcy mogli zobaczyć, efekty prac i korzyści dla regionu.

Ze swojej strony po konsultacjach prowadzonych na zlecenie GDDKiA Kraków, które zostaną zakończone w dniu 27.10.2017r. deklaruję  organizowanie niezwłocznie spotkania z udziałem zainteresowanych samorządów, w celu usprawnienia i przyśpieszenia procedowania tej strategicznej dla regionu inwestycji.

Z poważaniem,

Arkadiusz Mularczyk

Komentarze (4)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Październik 28, 2017 o 10:53 am starosadeczak

  Panie pośle to nie miejsce na pisanie listów tu trzeba działać macie władzę (pieniądze są) tu trzeba woli w Warszawie jak będzie polityczna na najważniejszym szczeblu to droga powstanie jak nie to nigdy nie powstanie, co najwyżej zmienią asfalt ! Zebrać wszystkich włodarzy gminnych, powiatowych itp i jechać do ministerstw, do kogo się da w Warszawie i naciskać że ta droga potrzebna jest regionowi jak rybie woda !!! bo tak to nie wierze że dożyję budowy czy gruntownej przebudowy tej drogi, a nie jestem taki wiekowy :)))

  Odpowiedź
 • Październik 28, 2017 o 3:22 pm prezes wszystkich prezesów

  Zaprawdę powiadam wam – epistolograf zacny z tego człowieka. A przecież powinien być posłem, a nie listy pisać!

  Odpowiedź
 • Październik 29, 2017 o 7:13 am Pies

  Od niemca miliardy chce odzyskać a u siebie mając władzę drogi nie może zbudować.

  Odpowiedź
 • Październik 30, 2017 o 4:12 pm KIM

  Oni listy piszą od juz kilku lat i jak przychodzą wybory to oczy ludziom mydlą to samą drogą ale prosty lud wszystko kupi a drogi nie ma i nie będzie bo blokują ją kilka milionerów z Nowego Sącza bo tania siła robocza by wyjechała do Krakowa

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a