Polityka, Z ostatniej chwili

Sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji przez prezydenta Nowego Sącza

Opublikowano: Sierpień 23, 2019 o 3:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Ludomir Handzel wydał oświadczenie, że sprzeciwia się planowanym przez Zarząd Sądeckich Wodociągów Spółka z o.o. podwyżkom cen wody i ścieków.

 

Z takim oświadczeniem nie zgadzają się włodarze sąsiednich gmin: Starego Sącza, Korzennej, Nawojowej, i Kamionki Wielkiej. Jednogłośnie informują, że prezydent wprowadza mieszkańców w błąd i wystosowali swoje oświadczenie, które zostało wysłane do naszej redakcji. Publikujemy je w całości.  

„OŚWIADCZENIE WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI SĄDECKIE WODOCIĄGI W SPRAWIE NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI ZAWARTYCH W OŚWIADCZENIU PREZYDENTA NOWEGO SĄCZA WYDANYM W DNIU 21 SIERPNIA 2019 R.

W związku z wydanym przez Prezydenta Nowego Sącza oświadczeniem o rzekomej podwyżce ceny wody i odbioru ścieków przez Sądeckie Wodociągi – jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów – sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji jakoby spółka planowała podwyżki cen wody i ścieków.

Pragniemy uspokoić mieszkańców gmin: Korzenna, Kamionka Wielka, Nawojowa i Stary Sącz, że jest to informacja całkowicie nieprawdziwa. Sądeckie Wodociągi dostarczać będą wszystkim swoim klientom, a zatem także mieszkańcom naszych gmin wodę i odbierać ścieki według dotychczasowej taryfy niezmiennie do maja 2021 roku. Równocześnie pragniemy przypomnieć, że nasi mieszkańcy w dalszym ciągu nie będą ponosić 100 procent kosztów obowiązującej taryfy, dzięki dopłatom do ceny wody i ścieków z budżetów naszych gmin.

Jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów z dużym zaniepokojeniem obserwujemy wypowiedzi, które podważają wiarygodność Spółki. Zarząd Spółki nie podjął bowiem żadnej decyzji skutkującej podniesieniem cen ustalonych w obowiązujących taryfach, a jedynie poinformował o skutkach uchylenia przez władze Nowego Sącza dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców Nowego Sącza.

Zwracamy się z prośbą do Prezydenta Nowego Sącza, by w kolejnych wypowiedziach na ten temat podawał precyzyjne i zgodne z prawdą informacje, które nie będą wywoływały niepotrzebnego niepokoju klientów Sądeckich Wodociągów, wśród których są mieszkańcy naszych gmin.

W kontekście tej samej publicznej wypowiedzi Prezydenta Nowego Sącza jesteśmy ponadto zmuszeni stanowczo sprostować doniesienia o rzekomych dużych środkach będących  w dyspozycji Sądeckich Wodociągów. Warunki wynoszącego 115 milionów złotych kredytu wymagają od spółki posiadania środków, będących gwarancją terminowej spłaty zobowiązań i na ten cel przeznaczany jest wypracowywany zysk. Na podobnej zasadzie każdy indywidualny kredytobiorca musi dysponować dochodami, umożliwiającymi mu spłatę kredytu. Taka odpowiedzialna polityka finansowa gwarantuje klientom bezpieczeństwo dostaw i niezmienność taryfy.”

 

Jacek Lelek

Burmistrz Starego Sącza

 

Andrzej Stanek

Wójt Gminy Kamionka Wielka

Stanisław Kiełbasa

Wójt Gminy Nawojowa

Leszek Skowron

Wójt Gminy Korzenna

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a