Polityka, Z ostatniej chwili

Stanowisko Wójt Gminy Podegrodzie ws. wyjazdu na „Marsz Wolności”

Opublikowano: Maj 8, 2017 o 3:40 pm   /   przez   /   komentarze (14)

Wójt Gminy Podegrodzie, pani Małgorzata Gromala przedstawiła oficjalne stanowisko ws. organizacji przez Gminę Podegrodzie wyjazdu do Warszawy w dniu 6 maja na Marsz Wolności, o czym informowali dziennikarze wPolityce.pl. Sprawę nagłośnił poseł Józef Leśniak.

W komunikacie Pani Wójt czytamy:

 1. ” Gmina Podegrodzie nie była organizatorem wyjazdu na Marsz Wolności i nie poniosła żadnych wydatków związanych z organizacją wyjazdu do Warszawy w dniu 06.05.2017
 2. Gmina Podegrodzie prowadzi transparentną gospodarkę finansową, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kontrolę w zakresie gospodarki finansowej prowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa. Gmina Podegrodzie pismem z dnia 08.05.2017 zwróciła się do prezesa RIO w Krakowie o przeprowadzenie doraźnej kontroli w zakresie finansowania bieżących wydatków.
 3. Gmina Podegrodzie nie prowadziła i nie prowadzi żadnej agitacji politycznej na terenie swoich placówek oświatowych.

Dodatkowo wyjaśniam:

Zaproszenie wystosowane przez Związek Gmin Wiejskich RP, w którym zawarta była także logistyka dotycząca wyjazdu, przekazane zostało wszystkim zainteresowanym środowiskom.; również nauczycielskim. Informacja o organizacji bezpłatnego transportu -niefortunnie sformułowana w pracowniczym mailu -została brutalnie wykorzystana do manipulacji w bieżącej walce politycznej, toczonej przez „niezależne” ogólnopolskie media. Nie zgadzam się na upolitycznienie każdej dziedziny życia społecznego i oświadczam, że idea samorządu terytorialnego, której jestem wierna przez ostatnie 11 lat sprawowania funkcji wójta/z-cy wójta w zasadniczy sposób jest konsekwentnie ograniczana. Towarzyszy temu manipulacja , niszcząca poszczególnych ludzi i całe lokalne wspólnoty.

Oświadczam, iż dopóki będę miała na to wpływ, z całą mocą będę się temu sprzeciwiała.

Wójt Gminy Małgorzata Gromala ”

O sprawie pisaliśmy tutaj:

 

Komentarze (14)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Maj 8, 2017 o 4:38 pm Anonim

  winni sie tlumacza

  Odpowiedź
 • Maj 8, 2017 o 8:03 pm Tomek

  Jak Pani Wójt zrobi błąd nazwie to: „Informacja (…) niefortunnie sformułowana w pracowniczym mailu”, a jak media to nagłośnią to nazwiemy to: „Informacja (…) brutalnie wykorzystana do manipulacji w bieżącej walce politycznej”.
  I gdzie jest prawda…?

  Odpowiedź
  • Maj 8, 2017 o 9:07 pm obcy

   Pani Wójt tak trzymać gdyby Pani to nawet zrobiła to wolno Pani.To są słowa Prezesa że w Polsce jest demokracja.Trzema mieć swoją twarz,a Pani ją ma.

   Odpowiedź
 • Maj 8, 2017 o 10:21 pm Anonim

  Ta pani, jesli posiada choć odrobine honoru, powinna zrezygnowac z funkcji wójta i przyznac się do winy. Ścieme to moze walić przy stole na spotkaniu rodzinnym a nie obywatelom. A jaki szczytny cel sobie obrała. Marsz wolnosci, organizowany w wolnym kraju. No ale tak to jest jak daje się tą wolnośc takze komunistom, ubekom i starym koryciarzom.

  Odpowiedź
 • Maj 8, 2017 o 10:44 pm mode

  Ufam w to tłumaczenie jak w 100 tyś na marszu ubeków.hahaha

  Odpowiedź
 • Maj 9, 2017 o 12:20 am Przeciwnik "wolnego PO"

  Chciałbym aby ustąpiła Pani z zajmowanego stanowiska.

  Odpowiedź
 • Maj 9, 2017 o 6:34 am Anonim

  Pokrętna postawa Kuratora, haniebna manipulacja posła. Przekazanie informacji to nie agitacja. Gmina nie poniosła żadnych kosztów . Cenię Panią wójt za wyraźny pogląd w sprawie zawłaszczania samorządów przez PIS jak zresztą ceni Ją większość mieszkańców Gminy, czyli suweren.

  Odpowiedź
 • Maj 9, 2017 o 8:26 am vd

  W gminie podegrodzie nic ciekawego sie nie dzieje to jada do warszawy

  Odpowiedź
 • Maj 9, 2017 o 11:32 am bn

  Pani wójt boi się o swój stołek, bo po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, tylko 2 kadencje może sprawować na tym stanowisku. A marsz wolności to sobie mogli komuniści i cała banda z PO i reszty zrobić w Rosji albo Arabii Saudyjskiej, bo tam to faktycznie nie ma wolności.

  Odpowiedź
  • Maj 9, 2017 o 1:48 pm oluś

   Nie wiem czy Pani wójt boi sie o swój stołek czy nie ale wiem jedno;ani ze mnie komunista ani żem,jak piszesz z bandy z PO. Czuję się żle w zakłamanym kraju rządzącym przez osoby zakompleksione , chore psychiczne czy też marionetki .Oczywiście że mogę wybyć stąd w pi..u i wielkiej straty nie będzie.Ale czuję się patriotą,chcę tu żyć i przestać się wstydzić że już nie tylko Europa ale i świat śmieje się z pislandu.Trzeba być naprawdę ślepym i
   ogłupionym żeby nie widzieć do czego nas wcześniej czy póżniej tak sprawowane rządy przez miłościwie panujących doprowadzić mogą..
   Pani wójt osobiśćie nie znam lecz za to że nie „pęka ” przed grążącym jej w mateczniku ciemnośći i zabobonów ostracyzmem szanuję i chylę czoła.A marsz popieram.

   Odpowiedź
   • Maj 9, 2017 o 2:23 pm o

    Jestem za tym żeby była dwu kadencyjność ale pod warunkiem że dla wszystkich, łącznie z prezesem który jest już ponad ćwierć wieku jak i armia innych biorących kasę,a za nic nie odpowiadających. Najwyższy czas z tym skończyć.

    Odpowiedź
   • Maj 10, 2017 o 12:44 pm bn

    Nie rozumiem dlaczego tak nienawidzisz PISu. Skąd te rozczarowania? Przecież tamta partia doprowadzila kraj do ruiny, nie było dla dzieci pieniędzy, emerytów, pozabierali ulgi na dzieci, wprowadzili wyższy podatek VAT, podpisali niekorzystną ustawę o dostawie gazu, przez co mamy najdroższy w Europie i wiele innych. Afera za aferą, traktowanie Polaków jak bandy ciemniaków, co nic nie wie i można jej wszystko wcisnąć a i tak ich wybierze. Pełna ochrona ubekow, esbeków, co widać doskonale na marszach, nie mówiąc już o wspieraniu i promowaniu nieetycznych ustaw, tj. Gmo, in vitro i zachowań, tj.gender.

    Odpowiedź
    • Maj 10, 2017 o 1:46 pm o

     BN ja wszystkich lubię i szanuję tylko za długo żyję na tym świecie i dla mnie wszystkie partie jak chcą wejść do parlamentu to co innego mówią a co innego robią.Im tylko chodzi o koryto a nie o społeczeństwo i ciężko się im oderwać od koryta.A jeżeli chodzi o ubeków to PIS ma ich we własnych szeregach i to im nie przeszkadza tylko tobie oraz wiele wiele różnych spraw które mogę długo wyliczać.

     Odpowiedź
 • Maj 11, 2017 o 11:07 am Anonim

  Sianie wśród ludzi nienawiści to zachowanie godne pochwały dzielenie ludzi na tych lepszego „sortu ” tylko za to ze myślą inaczej to zachowanie godne pochwały

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a