Polityka

Starosta Marek Kwiatkowski z Orłem Polskiego Samorządu w kategorii STAROSTA 15-lecia!

Opublikowano: 5 grudnia, 2023 o 10:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał główną nagrodę w postaci statuetki Orła Polskiego Samorządu podczas Wielkiej Gali Polskiej Przedsiębiorczości 2023, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. 

Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy w samorządzie powiatowym oraz wielomilionowych inwestycji, które zrealizowaliśmy na Sądecczyźnie mówi starosta Marek Kwiatkowski. Marek Kwiatkowski był jedynym starostą w Polsce, który otrzymał Orła Polskiego Samorządu. Kapitała zdecydowała o tym, mając na uwadze m.in. jego zaangażowanie w życie społeczne oraz wszystkie osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju Powiatu Nowosądeckiego. 

Ocenie podlegało wiele aspektów, w tym przede wszystkim realizacja historycznej dla Sądecczyzny inwestycji jaką jest wybudowanie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Inwestycja pochłonęła ponad 40 milionów złotych – pieniądze zostały niemal w całości pozyskane ze środków zewnętrznych. Ale to nie wszystko. W ciągu pięciu ostatnich lat, władze Powiatu Nowosądeckiego wydały na inwestycje ponad 300 milionów złotych, z czego 180 milionów pozyskały ze środków zewnętrznych. 

Komisja konkursowa doceniła również inwestycje w infrastrukturze drogowej, w tym remont i modernizację ponad 130 km dróg, budowę 32 km chodników, 14 zmodernizowanych lub wybudowanych mostów oraz ponad sto doświetlonych przejść dla pieszych 

Realizowanie inwestycji mających poprawiać jakość życia mieszkańców Ziemi Sądeckiej i ich bezpieczeństwo to nasza pracadodaje starosta Marek Kwiatkowski. W tej kadencji udało się zrobić naprawdę dużo. Dziękuję za współpracę Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego, pracownikom naszych jednostek i oczywiście mieszkańcom Powiatu, z którymi na co dzień współpracuję! 

Fot. M. Książkiewicz / Grybow24.pl

źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"