Polityka

Ustawowe zniżki Karty Dużej Rodziny

Opublikowano: 11 stycznia, 2015 o 6:04 am   /   przez   /   komentarze (0)

Od 1 stycznia 2015 r. dorośli członkowie rodzin wielodzietnych posiadający Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny 3+ mogą korzystać z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Oznacza to, że np. przy jednorazowej podróży koleją członkowie rodziny wielodzietnej mogą liczyć w sumie na 62% zniżki. Dodatkowo zniesiono opłaty za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego potrzebnych do wydania KDR i wprowadzono darmowe wejścia do parków narodowych

 – Ta ustawa to filar Karty Dużej Rodziny na stałe wprowadza do porządku prawnego wsparcie i szacunek dla dużej rodziny – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Do tej pory do programu włączyły się m.in. banki PKO BP i BOŚ, sieć PLAY, księgarnie Świat Książki i Bonito, kina Helios, supermarkety Alma oraz Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS. W sumie do programu przystąpiło już ponad 470 partnerów, którzy oferują zniżki 1500 miejscach.

Aby zobaczyć co oferuje Karta Dużej Rodziny kliknij tutaj: https://rodzina.gov.pl/sites/default/files/pliki_do_pobrania/oferta-partnerow_v_09.12.2014.pdf

 

źródło i fot: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"