Polityka

W ZUS-ie udzielali porad osobom niepełnosprawnym

Opublikowano: 21 maja, 2015 o 11:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu wczorajszym, w nowosądeckim oddziale  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych miał miejsce „Dzień Otwarty ZUS dla Osób Niepełnosprawnych”. Od godziny 9.00, przez cały dzień, przy specjalnych stanowiskach informacyjnych dyżurowali eksperci udzielający porad niepełnosprawnym mieszkańcom Nowego Sącza i ich opiekunom, a także osobom zainteresowanym tą tematyką. W inicjatywę, jak co roku włączyli się między innymi pracownicy Wydziału ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta Nowego Sącza. Wraz z ekspertami z innych instytucji świadczyli porady, między innymi z zakresu możliwości ubiegania się o różne formy świadczeń i dofinansowań.

Inauguracji „Dnia Otwartego ZUS dla Osób Niepełnosprawnych” dokonali:  Krzysztof Saczka – dyrektor nowosądeckiego oddziału ZUS oraz Leszek Langer – dyrektor wydziału ds. problematyki osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.
– Jest to niezwykle ważne, aby różne instytucje i organizacje z terenu Nowego Sącza współpracowały razem, w partnerstwie na rzecz osób niepełnosprawnych. Przed kilkoma dniami prezydent Nowego Sącza, podczas innej inicjatywy adresowanej do osób niepełnosprawnych mówił o konieczności współdziałania ludzi dobrej woli,  przede wszystkim osób odpowiedzialnych za pracę różnych instytucji,  a zwłaszcza o konieczności współdziałania tych ludzi, którzy są wyczuleni na potrzeby osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny nowosądecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje konsultacje, będące ważnym wsparciem dla osób zmagających się na co dzień z niepełnosprawnością. Dzisiaj wspólnie z dyrekcją i pracownikami ZUS zachęcamy Sądeczan do korzystania z dofinansowań zapewnianych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podobnie inne instytucje, prezentują wszystko to, co mają do zaoferowania osobom pokrzywdzonym przez los – mówił Leszek Langer.

Przez cały dzień eksperci obsługujący stoiska informacyjne udzielili porad ponad stu osobom.

Ciekawostką „Dnia Otwartego ZUS dla Osób Niepełnosprawnych” była możliwość obejrzenia i zakupienia prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy nowosądeckim Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja” oraz przy Środowiskowym Domu Samopomocy „Gniazdo” działającym w Starym Sączu.

UM Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"