Polityka, Z ostatniej chwili

Wójt Jan Dziedzina jednym z ekspertów wspomagających ministra turystyki

Opublikowano: 5 lutego, 2021 o 8:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pod koniec ubiegłego tygodnia w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wicepremier Jarosław Gowin powołał Radę Ekspertów do spraw Turystyki. Wśród nominowanych 20 ekspertów znalazł się Wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, który został powołany by współtworzyć organ pomocniczy ministra właściwego do spraw turystyki.

Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie pracy i działań nakierowanych na rozwój turystyki, jakie od lat są bliskie Wójtowi, który podczas sprawowania swojej funkcji włodarza Gminy Łącko dąży do poszerzenia oferty turystycznej regionu i nie tylko. Każdy, kto obserwuje życie gminy, może zauważyć jak duże zmiany zaszły w ostatnim czasie w tym obszarze, na który łącki samorząd kładzie tak duży nacisk, by wzbogacać i poszerzać ofertę turystyczną związaną z terenem. Inwestycje jakie zostały przeprowadzone w ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Jako uatrakcyjnienie lokalnej oferty można wspomnieć chociażby utworzony nad Dunajcem w Łącku teren rekreacyjny z placem zabaw, pumptrackiem, wiatami z grillowiskiem, boiskami do gier czy ścieżkami rowerowymi, które na terenie gminy liczą łącznie już ok. 19 km, co w następstwie przyczyniło się do otwarcia dwóch wypożyczalni rowerów w Łącku i w Jazowsku. Ponadto, aktualnie trwa budowa wieży widokowej na Górze Modyń, która niewątpliwie stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych w gminie.

W czerwcu ubiegłego roku w Łącku podpisane zostało porozumienie w sprawie Klastra Turystycznego Sądecki Szlak Kulturowy „KNOSSOS PÓŁNOCY”, który zakłada rozwinięcie rynku usług turystyki historycznej i kulturowej oraz dołożenie wszelkich starań, by szlak ten prężnie się rozwijał i w ten sposób rozwijała się unikalna marka regionalna.


Rada, do której powołany został Wójt Jan Dziedzina będzie miała za zadanie opiniowanie i formułowanie stanowisk dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, a także opiniowanie i przedstawianie propozycji inicjatyw legislacyjnych z zakresu turystyki. Ponadto, w jej zakres będzie wchodziło inicjowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki, konkurencyjności oferty polskiej branży na rynku międzynarodowym oraz tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych.

W skład tego organu powołanych zostało dwadzieścioro naukowców, działaczy, samorządowców i przedsiębiorców turystycznych, którzy będą tworzyć Radę Ekspertów ds. Turystyki przy wiceministrze odpowiedzialnym w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii za turystykę – Andrzeju Gut-Mostowym. Członkowie rady będą pracować społecznie.

Komentarze

Partnerzy

gniazdo
herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a