Polityka

XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów rozpoczęte

Opublikowano: Wrzesień 5, 2018 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nowy Sącz gości od wczoraj (4 września) 400 młodych obywateli z 43 państw. Rozpoczęło się XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University, otworzył zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech.

Uroczystą galę inauguracyjną, otwierającą tegoroczną edycję Forum, poprzedził briefing prasowy, z udziałem zastępcy prezydenta miasta Wojciecha Piecha, Prezesa Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw – Agaty Dziubińskiej-Gawlik, Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – dr. Pawła Poszytka oraz Rektora Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University – Dariusza Woźniaka.

Wojciech Piech przywitał uczestników Forum, trzynasty już raz goszczących w naszym mieście.

– Serdecznie witam organizatorów oraz uczestników 13. edycji, a jest ich aż 400, z 43 państw. Bardzo się cieszę, że tradycja organizowania Forum Ekonomicznego Młodych Liderów nie zamiera, że się rozwija i utrwala, że Nowy Sącz jest miejscem tego Forum. To impreza, która umacnia pozytywny wizerunek Nowego Sącza, jako miasta otwartego na wymianę poglądów i idei. To impreza przecząca różnego rodzaju stereotypom, umacniająca nas na zewnątrz, w bardzo konkretny sposób wspomagająca w budowaniu pozytywnego wizerunku Nowego Sącza, a o wizerunku tym decyduje nie tylko środowisko, społeczność, architektura, funkcjonalności, ale także takie imprezy – mówił zastępca prezydenta.

 Bardzo się cieszę, że możemy gościć wszystkich uczestników w Nowym Sączu. Z Forum wiążemy wielkie nadzieje, nie tylko w tegorocznej edycji, ale również na przyszłość, tym bardziej, że przed nami 15., jubileuszowa edycja Forum – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

O roli uczelni, jako o miejscu Forum, opowiedział Rektor WSB-NLU, dr Dariusz Woźniak. Dr Paweł Poszytek przedstawił natomiast działalność Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

O godz. 10.00, w auli WSB-NLU, z udziałem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, odbyła się gala inauguracyjna, podczas której Wojciech Piech zwrócił się do uczestników Forum, dziękując im za ich obecność oraz utrwalanie pozytywnego wizerunku Nowego Sącza, jako miasta otwartego, spragnionego nowych idei i ich wymiany, ludzi różnych kultur i obyczajów, różnych światopoglądów, przekonań.

– Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, impreza o międzynarodowym charakterze i prestiżu, odbywa się nie w stolicy państwa, Warszawie; nie w stolicy regionu, Krakowie, a właśnie w Nowym Sączu, trzecim ośrodku Małopolski pod względem wielkości – zauważył.

– Forum staje się świętem naszego miasta i społeczności lokalnej. Poprzez swoją obecność tutaj, macie Państwo w tym swój udział, za co bardzo Wam dziękuję. Mamy satysfakcję, że możemy w Nowym Sączu gościć przyszłe elity z 43 państw. To wielka szansa także i dla nas, aby w przyszłości utrzymywać z Państwem relacje, bo to Wy będziecie kreować naszą przyszłą rzeczywistość globalną, i w przestrzeni europejskiej.  

Głos zabrał również marszałek Jacek Krupa oraz dr Dariusz Woźniak. Na koniec inauguracji, motywujący wykład pt. „DNA lidera w czasach rewolucji 4.0”, wygłosiła Oktawia Gorzeńska, dyrektor 17 LO w Gdyni, członkini dwóch globalnych sieci The Global Change Agents Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts, Polska.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a