Spacerownik

Anioły fruwały nad Starym Sączem – wernisaż prac Krakowskich Artystów

Opublikowano: 18 marca, 2015 o 4:13 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Dzisiaj (18 marca) w Międzyszkolnym Internacie w Starym Sączu odbył się WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ ARTYSTÓW MALARZY  Z KRAKOWA pt ” Przyleciały Anioły do Starego Sącza”.

Już po raz siódmy Międzyszkolny Internat gościł znakomitych Artystów, którzy od 8 marca uwieczniali na płótnach najpiękniejsze zakątki i pejzaże Starego Sącza, a myślą przewodnią w tym roku były Anioły.

Organizatorką całego przedsięwzięcia była Pani Karolina Szczepańska – Szczerba, która z grupą przyjaciół z Polskiego Związku Artystów Plastyków wybrała po raz kolejny Stary Sącz jako miejsce swojego pleneru:

W Starym Sączu jest po prostu przepięknie -powiedziała nam Pani Karolina. Wszyscy o tym wiedzą. Jesteśmy już siódmy raz i za każdym razem odkrywamy coś nowego. Okolice są wspaniałe, Dunajec i rozlewiska są zachwycające. Nietuzinkowa architektura i do tego wspaniałe warunki jakie stworzyła nam pani Dyrektor Lucyna Dybiec. Mamy cudowne miejsce do pracy. Zorganizowałam ponad 20 plenerów. Jeździmy także nad morze i wszędzie tam gdzie nas zaproszą. Jednak tutaj, w południowej Polsce, która jest najpiękniejsza na świecie mamy wszystko co nam potrzeba. Wszystkie te rozlewiska Dunajca są wspaniale. To miejsce ma niezwykły klimat, bo na każdym kroku powstaje obraz.  

Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Internatu Lucyna Dybiec, która serdecznie powitała wszystkich Gości a przede wszystkim Artystów. W tym roku przybyli do nas: Anna Bogdanowicz, Tadeusz Kwaśnik, Anna Lewińska, Urszula Mosur- Nowak ,Lucjan Ostrowski, Zbigniew Palka, Joanna Potocka, Hanna Romańska-Tusiewicz, Małgorzata Schubert-Radnicka, Bożena Siewarga, i Karolina Szczepańska -Szczerba (Organizatorka).

Na wernisaż przybyli między innymi: Wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małgorzata Konstanty, Zastępca Dyrektora ZSP Beata Szlachetka, Dyrektor Zespołu Szkół w Podegrodziu Bożena Mynarek, Komendant Hufca Pracy Marian Potoniec, Dyrektor Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego Stanisław Majca oraz Jego Zastępca Wioletta Nowak, Kierownik Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół Anna Rachtan oraz Poeta i publicysta -Wojciech Bonowicz.

Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny przyjęli Państwo od nas zaproszenie na plener malarski  –powiedziała Dyrektor Lucyna Dybiecmłodzież, która z Państwem przebywa ma możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką; nie musimy nigdzie wyjeżdżać, bo piękna sztuka jest na wyciągnięcie ręki a to jest bezcennepodsumowała Dyrektor Internatu Lucyna Dybiec.

Podziękowania na ręce Organizatorki złożył także pan Zbigniew Palka  – Twoja siła sprawcza i determinacja doprowadziła że jesteśmy tutaj w Starym Sączu ! Dzięki temu ten czas nie jest czasem straconym i pozostanie w naszej pamięci, oby jak najdłużej.

Bardzo serdecznie dziękuje powiedziała Organizatorka pleneru Karolina Szczepańska –Niezwykle się cieszę, że możemy tutaj być.Jest to tak niezwykłe miejsce nastrajające do malowania. Tutaj czujemy się wspaniale dlatego specjalnie dla Państwa przywozimy ze sobą prace które wcześniej namalowaliśmy. Nie bylibyśmy w stanie w ciągu kilku dni namalować tyle obrazów dlatego dodatkowo przywozimy je z Krakowa.

A Anioły, które były tematem przewodnim to nie była taka prosta sprawa jakby się wydawało -kontynuowała pani Karolina Karolina Szczepańska – Jest to niezwykle piękny ale bardzo trudny temat. Anioł ma dwa skrzydła, ma zwiewną sukienkę ale Anioła nikt nie widział. Jak widać w naszych pracach Anioły są przeróżne, bo każdy ma inne wyobrażenie o nich samych.

Wśród wielu pięknych i niezwykłych anielskich prac znaleźliśmy wielkanocny akcent w postaci pisanek a także pracę, która w szczególności przypadła do gustu Dyrektorowi Gimnazjum Stanisławowi Majcy. Był to portret konia wykonany przez panią Joannę Potocką.

Nigdy nie widziałam Anioła i nie potrafiłam sobie go wyobrazić – powiedziała nam pani Joanna –dlatego moje prace są troszkę inne i odbiegają od tematu. A Z okazji zbliżających się Świąt postanowiłam wprowadzić także akcent w postaci pisanek – powiedziała nam Artystka –Byłam w Starym Sączu kilka razy. Jest tu niezwykle miła i przyjazna atmosfera a inspiracja jest wokół nas.

Ciesząc się pozytywną opinią uczestników i odwiedzających nas gości Międzyszkolny Internat ma już na uwadze organizację kolejnego pleneru malarskiego, bo nie od dziś wiadomo że Stary Sącz sprzyja Artystom.

 

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 18 marca, 2015 o 4:42 pm Anonim

    Wspaniala inicjatywa pani Dyrektor.Piekne prace ! Tylko pogratulowac

  • 18 marca, 2015 o 4:43 pm zofia

    Wspaniali Artysci. Wielki szacunek

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a