Spacerownik

Dzisiaj gramy dla Olci Głębockiej. Nie może Was zabraknąć!

Opublikowano: 25 kwietnia, 2015 o 6:42 am   /   przez   /   komentarze (7)

26 kwietnia 2015 roku ( niedziela) w Starym Sączu zorganizowany zostanie koncert charytatywny dla Olivki Głębockiej.

Olcia (bo tak na nią wołają bliscy) mając sześć lat została wyrwana ze świata zabawek, szkolnych przyjaciół, radości, bajek… Wyrwała ją okrutna choroba nowotworowa – mięsak tkanek miękkich. Przyszła nagle, jak burza w ciepły wakacyjny, piękny dzień, niosąc ogromny ból i cierpienie, które początkowo ciężko było uśmierzyć nawet lekarzom. Zawalił się świat całej rodziny. Dziś potrzeba Olci i jej bliskim dużo, dużo nadziei i sił do walki z chorobą. Jest szansa, że z pomocą życzliwych ludzi uda się pokonać nowotwór.

Patrzyliśmy jak choroba zabiera nam dziecko, jak je systematycznie i szybko wykańcza. Siedzieliśmy przy łóżku, patrząc jak wierci i zwija się z bólu. Najgorsze w tym wszystkim było to, że nic nie mogliśmy zrobić. W żaden sposób pomóc. Każdy dotyk, przytulenie się, pocałunek czy zwykłe trzymanie rączki było dla niej okrutnym doświadczeniem. Drażniło ją wszystko. Przez miesiąc byliśmy świadkami niewiarygodnego cierpienia naszego dziecka, przykutego do szpitalnego łóżka– opowiadają rodzice Olivii.

Obecnie Olivka jest po zabiegu częściowego usunięcia guza, po pięciu bolesnych cyklach chemioterapii i zakończonej radioterapii. Dużo cierpienia za nią, ale też długa droga leczenia przed nią. Dalszy etap terapii to kolejne cykle chemioterapii, a w przyszłości rehabilitacja, która miejmy nadzieję pozwoli  dziewczynce wrócić do wcześniejszego życia. A za tym tęskni bardzo, bo MUSI (tak wciąż podkreśla) przecież realizować marzenia, których w głowie siedmiolatki pełno. Jedno z nich to bycie pielęgniarką i pomoc chorym dzieciom. Na razie troszczy się o swoją lalkę i to jej robi zastrzyki, zmienia opatrunki, podaje lekarstwa.

Choroba, która dotknęła naszą córkę jest okrutna, bezwzględna. Zmieniła życie Oli, zmieniła życie wszystkich dookoła. Zabiera jej dzieciństwo, zmienia nasze priorytety, pokazuje co tak naprawdę jest w życiu ważne. Najważniejsze jest dla nas jednak to, że Olivka głęboko wierzy w powrót do całkowitego zdrowia. Nawet jak my-rodzice mamy chwile zwątpienia, to patrząc na nią jak bez zbędnych pytań czy dyskusji pakuje plecak na kolejny cykl chemioterapii i za każdym razem czule żegna się z ukochanym młodszym bratem zdajemy sobie wtedy sprawę, że inaczej niż DOBRZE być nie może. Swoim życiowym optymizmem zaraża nasz wszystkich. I to ładuje nasze „akumulatory” w chwilach trudnych. Olcia wierzy (więcej: jest pewna), że będzie zdrowa. I na dzień dzisiejszy to chyba największe marzenie… – mówi tato dziewczynki.

Mieszkańcy naszego Miasta i Gminy nie są obojętni na los drugiego człowieka i chętnie pomagają. Dlatego też niedziela 26 kwietnia będzie dniem tylko dla Olivki. Już od godziny 9 do godziny 14 rozpoczną się imprezy na starosądeckim Rynku. Dla dzieci zorganizowano zjeżdżalnie, pokazy ratownictwa medycznego, malowanie twarzy i balony. Dla dorosłych mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Odbędzie się także loteria fantowa, stoisko z „darami serca” oraz wiele innych atrakcji.

O godzinie 17:00 impreza przeniesie się do Starosądeckiego Kina Sokół. Tam odbędą się koncerty zespołów dziecięcych, Starosądeczan, Kapeli Góralskiej Fiyrloki, Kapeli Góralskiej Ciupaga, Zespołu Pokolenia JPII, Andrzej Stec wystąpi z grupą Screamo Trickz, Zespół Pole Dance,  CTH Familia i Dawidzior HTA.

Odbędą się także licytacje karnetów na siłownie, zajęć z trenerem personalnym, karnetów do szkoły tańca Pole Dance, karnetów na zabiegi w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, romantyczne kolacje, wizyty w SPA, wejściówki do Kina Helios, obrazy, gadżety z klubu Sandecja i wiele wiele innych!

Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitacje Olivki!

Przechwytywanie

Już nie raz udowodniliście że potraficie pomagać! Liczymy, że i tym razem będziecie z nami w tym ważnym dla Olivki dniu! Wspierając leczenie Olici, dajemy Jej szanse na piękne dzieciństwo, które podstępnie zabiera jej nowotwór! Nie bądźmy obojętni na cierpienie. Pomóżmy!!!

Starosądeckie.info patronatem medialnym Koncertu.

 

Możemy także pomóc wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy  26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem „Olivia Głębocka”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swiftPOLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Warto przeczytać: Pomóżmy Olci z Gabonia pokonać nowotwór

Komentarze

Komentarze (7)

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:51 am jola

  Będziemy! Wspaniała Olivka!

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:51 am kl

  Trzymaj się Słoneczko. Wszystko będzie dobrze, codziennie się modlimy

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:51 am ana

  oczywiście ze będziemy i pomozemy

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:52 am mia

  nasza cudowna Olicia. Pomozemy naszej księżniczce

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:57 am inga

  jesteśmy z Tobą Słoneczko nasze!

 • 15 kwietnia, 2015 o 9:57 am jan

  Wspaniała inicjatywa. Oczywiście że będziemy i pomożemy!

 • 19 kwietnia, 2015 o 10:18 am Starosądeczanka

  Oczywiście że POMOŻEMY!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"