Spacerownik

Podopieczni Gniazda z Przyjaciółmi z Lewoczy rozbawili publiczność do łez

Opublikowano: Luty 25, 2015 o 10:49 pm   /   przez   /   komentarze (6)

Dzisiaj w starosądeckim Kinie Sokół odbyła się Premiera „Polsko-Słowackiego słowniczka na wesoło” w w ramach projektu „Visegrad Integration Theatre .Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza w partnerstwie ze Spojena Skola Internatna w Lewoczy.

Swoją obecnością zaszczycili między innymi: Konsul Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáš KAŠAJ, Marta Mordarska (Pełnomocnik Prezydenta Nowego Sącza ds Społecznych), Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek,  wicekurator oświaty Grzegorz Baran, Jolanta Młodkowska Czech (Redaktor z Grodu Kingi), Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń i Radny Powiatu Nowosądeckiego Stanisław Dąbrowski.

Sala Kina Sokół wypełniła się po brzegi, a koncert przyciągnął nie tylko mieszkańców Starego Sącza ale także okolicznych miejscowości, bowiem imprezy organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” dają gwarancję doskonałej zabawy!

Dzięki zabawnie napisanemu scenariuszowi, kolorowym strojom i umiejętnościom kabaretowym Artystów  (przez duże A) publiczność zgromadzona w „Sokole” bawiła się doskonale.

Tomáš KAŠAJ-Konsul Republiki Słowackiej powiedział że to dla niego ogromny zaszczyt, że może ten dzień spędzać z tak wspaniałymi ludźmi.

Gratuluję Wam wszystkim! Gratuluję Pedagogom, Nauczycielom, Wolontariuszom – jesteście wspaniali i my wszyscy możemy się od Was uczyć – podsumował.

Burmistrz Jacek Lelek zapewnił, że nie będzie mówił tego co zawsze 😉

Dzisiaj moja radość jest ogromna-powiedział Burmistrz. Zawsze się cieszę jak Gniazdo jest na scenie a dzisiaj występuje z wzmocnionym składzie ze szkołą w Lewowczy -więc moja radość jest podwójna! To są już gwiazdy na naszej scenie, świetnie rozpoznawalne, świetnie znane! Dziękuje wszystkim wykonawcom. Pomysł i wykonanie wspaniałe – podsumował Burmistrz.

Burmistrz wyraził ogromne zadowolenie w związku z tak wspaniałą współpracą partnerską między Starym Sączem a Lewoczą. W tym roku mija 20 -lat od podpisania porozumienia między miastami.

Radna Województwa Małopolskiego Marta Mordarska podziękowała za zaproszenie i pogratulowała Słowackim Przyjaciołom że tak wspaniale poradzili sobie z językiem.

Nie zawsze tak sobie radzą Urzędnicy  – powiedziała Radna i przytoczyła fakt kiedy to 9 lat temu przyszło zaproszenie na Konferencje w Starej Lubovni. Nowosądeccy Urzędnicy, źle odczytali słowackie zaproszenie i na spotkanie udali się drogowcy. Na miejscu okazało się że byli tam specjaliści ds uzależnień.

-Więc ja Wam dzisiaj serdecznie gratuluję, bo poradziliście sobie ze słownikiem wspaniale -podsumowała Radna.

Podziękowania i serdecznie gratulacje odebrała także Zofia Wcisło – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu.

Aż boję się kolejnego „napadu” Pani Prezes -podsumował Wojciech Lasek. (w języku słowackim „napad” to pomysł 😉

Autorką scenariusza jest Barbara Kotarba z Piwnicznej. Reżyserii ze strony polskiej podjęli się Wojciech Lasek i Aleksandra Skoczeń.

Wszyscy Artyści otrzymali drobne upominki a Stanisław Pasoń przekazał na ręce Dyrektor Szkoły w Lewoczy -piłki do gry.

Zapraszamy na fotorelację!

FINAŁOWA PIOSENKA – MOI PRZYJACIELE -zobacz KLIK

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione

 

 

Komentarze

Komentarze (6)

 • Luty 16, 2015 o 6:21 am Janina

  Starosądeckie.info jest szybkie jak błyskawica…niedawno koncert już relacja! Na Was można liczyć:) Czytam codziennie. Pozdrawiam Was serdecznie ze słonecznej Krynicy. Wspaniałe GNIAZDO.Wspaniały występ. Cudowni ludzie

 • Luty 16, 2015 o 9:20 am internauta_czytelnik

  relacja ok ale redakcja powinna zwrócić uwagę na zwroty typu „przytoczyła anegdotę ( na faktach autentycznych)” – proszę o podanie przykładu faktu, który nie jest autentyczny

 • Luty 16, 2015 o 10:25 am znalezione w sieci -YAro

  Czy występuje forma fakt autentyczny?
  TAK.Skoro faktem jest to, co się rzeczywiście zdarzyło, a autentyczne zdarzenia, sytuacje itp. to takie, które rzeczywiście miały miejsce, to fakt autentyczny jest typowym przykładem pleonazmu.Ilekroć chcemy mówić o faktach autentycznych, zastanówmy się, czy nie chodzi nam po prostu o autentyczne zdarzenia. Zdarzenia bowiem – w przeciwieństwie do faktów – mogą być autentyczne albo nie (np. jeśli są treścią filmu). Tylko na zasadzie gry językowej można przeciwstawiać fakty autentyczne np. faktom prasowym, czyli wydarzeniom wykreowanym przez dziennikarzy, a niekoniecznie mającym miejsce w rzeczywistości.
  Mirosław Bańko

 • Luty 16, 2015 o 11:20 am VOX

  Aż trzy piłki przekazał Radny Wojewódzki Stanisław Pasoń co za wstyd. Bo na więcej Pana nie było stać. Wstyd Panie Radny.

 • Luty 16, 2015 o 7:02 pm Kesla

  Szanowna Pani lub Pan VOX
  Serdecznie zapraszamy do „Gniazda” nawet z jedną piłką.
  Potrzebna nam piłka do koszykówki.
  Z góry dziękujemy.
  Wyrazy szacunku
  PODOPIECZNI GNIAZDA

 • Luty 17, 2015 o 2:05 pm a-a

  KOCHAM WAS -GNIAZDO!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a