Spacerownik

Starosądeckie.info dla Oliwki Głębockiej

Opublikowano: 15 maja, 2015 o 2:06 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Ruszyła aukcja internetowa Stowarzyszenia Sursum Corda na której możecie zakupić książkę Jacka Hugo Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” z autografem autora.

Książkę przekazał nasz portal Starosądeckie.info a całkowity koszt ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie Oliwki Głębockiej z Gabonia.

Zapraszamy do licytacji! —> KLIKNIJ i zobacz (Charytatywni Allegro)

Kilka słów o książce……

Długi film o miłości Jacka Hugo-Badera czyta się z zapartym tchem. Trudno jednak po jej lekturze nie zwątpić w sensowność zdobywania ośmiotysięczników! 

Jacek Hugo-Bader to jeden z najlepszych polskich reportażystów, uczestniczył w wyprawie po ciała dwóch himalaistów, którzy zginęli podczas zimowej ekspedycji na Broad Peak. Efektem wyprawy jest właśnie książka „Długi film o miłości”…

Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?

Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"