Spacerownik

Święto Rodzin w starosądeckim ŚDS-u

Opublikowano: 2 lipca, 2015 o 3:45 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Podopieczni i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu zaprosili wczoraj (1 lipca) swoich najbliższych i przyjaciół na wspólne świętowanie. To było jedyne w swoim rodzaju Święto Rodzin!

Do ośrodka w Cyganowicach zjechali rodzice i opiekunowie podopiecznych, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” , pani prezes Zofia Wcisło, Wojciech Lasek i Anna Górz a także ks. Stanisław Olesiak, Janina Nalepa -kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu, Jolanta Czech -redaktor „Z Grodu Kingi”, Ewa Zielińska -przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu, Wojciech Nalepa -Radny Powiatu Nowosądeckiego a także wicemistrz Polski w rzucie dyskiem Arkadiusz Borzęcki z rodzicami.

Zgromadzonych gości powitała Joanna Homoncik, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy a Wojciech Lasek odczytał list nieobecnej Marty Mordarskiej, pełnomocnika prezydenta ds. społecznych, która gratulowała tak wspaniałej imprezy. Każdy przyjaciel Stowarzyszenia otrzymał wspaniałe, ręcznie wykonane „serce”, które jest symbolem niezwykłej więzi, oddania i integracji osób niepełnosprawnych.

 

Potem już zaproszono wszystkich na spektakl „Nie ma jak DOM” przygotowany przez aktorów kabaretu „Gumowe Ucho”pod czujnym okiem Aleksandry Skoczeń.

Po chwilach wzruszeń i refleksji pobudzonych przez występy przyszedł czas na świetną zabawę plenerową. Goście bawili się na pikniku rodzinnym podczas którego do tańca porwał zespół RITMO. W tak miłej atmosferze upływał nam czas wspólnego biesiadowania.

Dzięki pomocy rodziców podopiecznych a także przychylności sponsorów stoły uginały się od przepysznych smakołyków i nawet gorący żar z nieba nie zniechęcił pana Ignacego do czuwania nad kiełbaskami z grilla.

Gratulujemy Stowarzyszeniu wspaniałej organizacji i przyłączamy się do najlepszych życzeń dla podopiecznych i ich opiekunów. 

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 2 lipca, 2015 o 8:38 pm Anonim

  Piękne wydarzenie. Piękna uroczystość. Brawa dl Organizatorów!

 • 2 lipca, 2015 o 8:39 pm Anonim

  Pozdrawiam cudowną panią Zosię!

 • 2 lipca, 2015 o 8:39 pm Anonim

  i pana Wojciecha także…:) KOCHAM GNIAZDO!

 • 7 lipca, 2015 o 11:30 am Anonim

  Wspaniałe wydarzenie, które wspisało się kalendarz wydarzeń ŚDS-u. Brawa dla Organizatorów i uczestników. Pyszne jedzenie:)

 • 24 lipca, 2015 o 3:12 pm optymista

  fajnie, że takie organizacje działają u nas 🙂 świetnie tacy ludzie muszą czuć się normalnie i że są potrzebni genialny pomysł z tym świętem

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a