Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

AC Milan zagra w Starym Sączu!

Opublikowano: Październik 16, 2019 o 6:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Słynny AC MILAN gwiazdą jubileuszowego X Turniej Sokolika, Sokolik Cup, Poland. U10.

O ile pierwsza drużyna AC Milan raczej zawodzi od kilku sezonów, o tyle akademia piłkarska tego klubu przeżywa okres świetności. W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat dołączyła do grona najlepiej szkolących młodzież akademii europejskich. O jakości tego szkolenia mogliśmy się przekonać podczas tegorocznej edycji Stal Rzeszów Steel Cup U-9.

W Zakopanem ekipa z Mediolanu zdominowała rozgrywki turniejowe, sięgając po ostateczny tryumf nie przegrywając w całej imprezie ani jednego meczu. Biorąc pod uwagę, że w zimowej stolicy Polski, na obiektach API rywalizowały o zwycięstwo takie zespoły jak Atletico Madryt, FC Porto, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund czy Everton FC jest to wyjątkowe osiągnięcie. Zwłaszcza znając specyfikę rozgrywek dziecięcych, gdzie forma zespołu i sposób gry często zmienia się diametralnie w czasie turnieju.

W przyszłym roku będziemy mieli rzadką okazję prześledzenia jak grupa ta rozwinęła się w ciągu dwunastu miesięcy. Przedstawiciele AC Milan obecni w Zakopanem zachwyceni sposobem w jaki można zorganizować dziecięcy turniej piłkarski wyrazili zainteresowanie udziałem w innych naszych przedsięwzięciach. Miło nam poinformować, że w 2020 roku jednym z uczestników X Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Wiśniowski w kategorii U10 będzie właśnie zespół AC Milan.

Z miejsca staje się on jednym z głównych faworytów do wygrania tej imprezy. Czy najmłodsi, w przeciwieństwie do zawodzących seniorów, udźwigną presję i faktycznie powalczą o końcowy sukces?

Czy podobnie jak w Zakopanem zdominują rozgrywki w Starym Sączu? O tym wszystkim przekonamy się w dniach 6-7 czerwca 2020 roku w Starym Sączu. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a