Sport, Z ostatniej chwili

Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w starosądeckim ogólniaku gra!

Opublikowano: 11 października, 2021 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

10 października 2021 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbył się I Turniej w ramach Eliminacji Wojewódzkich Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. To właśnie w niedzielę miały swój debiut uczennice liceum, które szkolą się w Akademii Talentów Powiatu Nowosądeckiego. Jedyna taka Akademia działa od września przy starosądeckim ogólniaku.

Podopieczne trenera Janusza Pasiuta zadebiutowały w tak prestiżowej imprezie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor liceum pan Krzysztof Szewczyk i radny Powiatu Nowosądeckiego pan Edward Ciągło. Siatkarki zmierzyły się z zespołami Dunajec Nowy Sącz, Sandecja Nowy Sącz i Poprad Rytro.

– Akademia Talentów to nasz sztandarowy projekt – mówi z dumą dyrektor szkoły Krzysztof Szewczyk To wspólny wysiłek i dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Nowosądeckiego nasze uczennice mogą kontynuować lub rozpoczynać swoją przygodę z siatkówką.

Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt to nowa inicjatywa, która zyskała przychylność i wsparcie Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożeny Mynarek. Uczennice starosądeckiego liceum od września mają możliwość doskonalenia warsztatu siatkarskiego na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej pod okiem trenera Janusza Pasiuta. Jednocześnie są one zawodniczkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Poprad Stary Sącz i stanowią drużynę ligową pod nazwą Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a