Sport, Z ostatniej chwili

Badanie opinii kibiców Sandecji

Opublikowano: Październik 9, 2018 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Śladem m.in. Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Wisły Kraków, Sandecja Nowy Sącz przeprowadzi badanie opinii swoich kibiców. Każdy sympatyk Klubu może je wyrazić w specjalnej, internetowej ankiecie. Głównym celem jest poznanie opinii kibiców w różnych tematach dotyczących działalności klubu w mijającym sezonie i wyciągnięcie wniosku na przyszły rok. Badanie przeprowadzi niezależna sportowa firma badawcza Sport Analytics.

Proces badawczy będzie dotyczył następujących aspektów funkcjonowania klubu:

– Frekwencja na meczach Sandecji Nowy Sącz

– Bezpieczeństwo w dniu meczowym

– Ty jako kibic

– Usługi i infrastruktura klubu

– Kontakt kibiców z klubem

– Sprzedaż biletów

Badanie oparte jest na standardach badawczych wykorzystywanych w klubach europejskich. Dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich kwestii związanych z komfortem kibica na stadionie w Nowym Sączu – mówi analityk Paweł Chmielowski. – Zresztą nie tylko, bo w badaniu również znajduje się część otwarta, do wypełnienia z dowolnymi spostrzeżeniami na temat rozwoju Sandecji – tłumaczy Chmielowski.

Zgodnie z konwencją statystyczną, usunięte zostaną wartości odstające (przypadkowe i nierealne). Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie kibiców klubu. Dzięki założonej metodologii z 95% pewnością osiągamy 3% błędu statystycznego. – Struktura populacji znana jest dzięki wcześniejszym badaniom populacji kibiców tak w trakcie uprzednich działań analityczno-statystycznych realizowanych na nasze potrzeby jak i innych firm badawczych – tłumaczy Paweł Chmielowski.

– Samo narzędzie oparte jest o dobre praktyki z klubów zachodnioeuropejskich – mówi Chmielowski ze Sport Analytics. – Z założenia badanie powinno być cykliczne. Pierwszy pomiar pomoże klubowi zwrócić uwagę na niektóre aspekty jego działalności. Kolejne zaś będą już oceniały jego pracę. Obserwując badania np. w Premier League zauważaliśmy, że cykliczność badań jest kluczem do sukcesu w rozwoju relacji z kibicami.

Dla kibiców, którzy wezmą udział w badaniu przygotowano atrakcyjne nagrody.

W ramach podziękowania za poświęcenie nam swojego czasu przewidzieliśmy cenne nagrody: 3 karnety na rundę wiosenną, 10 zestawów upominkowych, 3 piłki z autografami, oraz koszulkę klubową z podpisami zawodników.

Cel badania jest jasny. Ma pomóc w przygotowywaniu rozwiązań najważniejszych problemów, podnosząc równocześnie jakość relacji z kibicami.

Dostęp do ankiety internetowej będzie otwarty od poniedziałku 8 października od godziny 9:00 do piątku 12 października do godz. 22:00. Dostępna jest ona na stronie http://sandecja.badanie.net/

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a