Sport, Z ostatniej chwili

Bezpieczeństwo na drodze w teorii i praktyce

Opublikowano: 25 kwietnia, 2017 o 6:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wręczył dziś nagrody zwycięzcom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu. Honorowy patronat nad turniejem sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy na rowerze.

To czego się nauczyliście przygotowując się do turnieju może być bezcenne, gdy zetkniecie się z niebezpieczną sytuacją na drodze, lub będziecie musieli nieść pierwszą pomoc ofiarom wypadków – zwrócił uwagę Marian Ryba.

W kategorii szkół podstawowych z terenu powiatu najlepszy wynik uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Klęczanach. Z miejskich placówek pierwsze miejsce przypadło w udziale uczniom  SP nr 21. W kategorii gimnazjów najwięcej punktów uzbierali uczniowie  Zespołu Szkół w Chomranicach i Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu.

Indywidualnie najlepsi okazali się reprezentanci powiatu – Witold Mordarski z SP w Klęczanach i Łukasz Kowalczyk z Zespołu Szkół w Chomranicach. Obaj odebrali rowery, ufundowane przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sącz. Nagrody rzeczowe, w tym sprzęt sportowy, zakupiło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Turniej rozegrano w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Nagrody zwycięzcom wręczali członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba, małopolski wicekurator oświaty Halina Cimer, dyrektor nowosądeckiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty Dariusz Leśniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podinspektor Albert Kogut, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Andrzej Góra oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"