Anioły nad Starym Sączem, Sport, Z ostatniej chwili

Bieg Barana. Pobiegną na ratunek Józefowi Szabli ze Skrudziny

Opublikowano: Sierpień 17, 2017 o 12:17 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Już 8 października 2017 roku wystartuje druga edycja BIEGU BARANA w Skrudzinie, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na walkę z problemami zdrowotnymi Józefa Szabli.

Józef Szabla był kiedyś pogodnym, zawsze uśmiechniętym kierowcą sądeckiego PKS-u, z którym niejednokrotnie jeździliśmy do szkoły albo do pracy. Dziś to on potrzebuje naszej podwózki po zdrowie i wsparcia w walce ze skutkami  trzykrotnego udaru mózgu -mówią Organizatorzy Biegu BaranaTylko dzięki wsparciu, miłości i poświęceniu dzielnej żony i dzieci na jego twarzy pojawia się jeszcze uśmiech. 60-letni Józef Szabla, obecnie przebywa nie na rencie. Jego problemy zdrowotne zaczęły się w 2008 roku wraz z pierwszym udarem mózgu. Był to zawał prawej półkuli. Cztery lata później sytuacja powtórzyła się. Tym razem był to zawał pnia mózgu. Kolejny cios – zawał lewej półkuli w 2014 roku, przykuł mężczyznę do łóżka. Skutkiem udarów jest niedowład czterokończynowy, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, przerost prostaty, cukrzyca.

Sprzęt stanowiący wszelkie ułatwienia w sypialni czy też zabiegi rehabilitacyjne to w tej chwili najistotniejsze potrzeby p. Józefa, a zwłaszcza jego rodziny, która się nim opiekuje.Organizatorzy II edycji Biegu Barana zapraszają do współpracy wszelkie  podmioty,  które chcą i mogą wesprzeć organizację biegu.

Zawody zostaną przeprowadzone w formule biegów rodzinnych (bieg główny dla dorosłych; marsz rekreacyjny/nordic walking; bieg dla gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych oraz dla przedszkolaków). ZAPISY NA BIEG TUTAJ

W poprzedniej edycji Biegu Barana na starcie stanęło w sumie ponad trzystu zawodników. Wówczas zbierano pieniądze dla sześcioletniej Zuzi, która walczy z niepełnosprawnością wynikającą z uszkodzenia mózgu.  Zebrano 10 809,86 zł

Starosądeckie.info patronem medialnym biegu.

 

 

 

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Sierpień 18, 2017 o 1:22 pm JarekWielki

    Brawo dla organizatorów. Ciekawy jestem ilu nauczycieli WF z gminy Stary Sącz weźmie odział w biegu. Jeśli nie będzie ich to znaczy, że nie nadają się do nauczania dzieci i młodzieży. Przebiec 7 km, może każdy ( ale czy nauczyciel WF) też !!!

    Odpowiedź
  • Wrzesień 11, 2017 o 12:10 pm Kazek

    Nauczyciele mają wolną niedzielę, więc po co się wybierać !

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a