Spacerownik, Sport, Z ostatniej chwili

Bieg św. Rocha. Po raz 7. pobiegną i pomogą!

Opublikowano: Kwiecień 8, 2017 o 7:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

To już 7 lat jak na Osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu organizowany jest Charytatywny Bieg Świętego Rocha. Każda edycja biegu niesie ze sobą pomoc. W ubiegłym roku uczestnicy wspomogli 5-letnią Dorotkę cierpiącą na nowotwór. Skąd pomysł na taką imprezę i jak długo trwają przygotowania, opowiedział nam radny i przewodniczący osiedla Michał Kądziołka.

7 lat to kawałek historii….

Michał Kądziołka: To prawda. Już 7 lat organizujemy Bieg Świętego Rocha tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca z małym wyjątkiem, który miał miejsce w ubiegłym roku, bowiem w lipcu gościliśmy pielgrzymów z Francji a święty Roch był francuzem dlatego chcieliśmy aby jego rodacy wzięli udział w naszej sztandarowej imprezie.

Otworzyliście wtedy ulicę Świętego Rocha, prawda?
Dokładnie. W ubiegłym roku Rada Miasta Nowego Sącza uchwaliła, że jedna z ulic na terenie osiedla będzie nosić imię Świętego Rocha patrona naszej parafii. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że to właśnie przy udziale pielgrzymów z Francji udało nam się uroczyście otworzyć tą jakże ważną dla nas ulicę. Ale to nie jedyna inwestycja, bowiem mamy już w tradycji, że podczas Biegu otwieramy lub rozpoczynamy ważne inwestycje tak było z Siłownią pod chmurką, ulicą Rocha a w tym roku jak wszystko dobrze pójdzie otworzymy profesjonalny plac zabaw.

Skąd pomysł na Bieg Świętego Rocha?
W 2010 roku powstało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, które zrzesza wspaniałych, aktywnych społeczników naszego osiedla. Chcieliśmy zaproponować jakąś imprezę taką sztandarową dzięki której nasze osiedle będzie bardziej rozpoznawalne i która zintegruje mieszkańców. To był strzał w dziesiątkę! Przy pomocy Księdza Prałata Józefa Janasa i mieszkańców oraz urzędu Miasta i Prezydenta Ryszarda Nowaka zorganizowaliśmy pierwszy bieg. Mieszkańcom tak bardzo się spodobało, że na stałe wpisaliśmy go do kalendarza imprez nie bez powodu na ostatnią sobotę czerwca. To przecież koniec roku szkolnego i początek wakacji.

To dzieci z Waszego osiedla zapewne czekają nie tylko na koniec roku szkolnego ale i na bieg świętego Rocha którym rozpoczynają oficjalnie wakacje. Mniemam, że całe osiedle biega!
Bardzo się ciesze, że na osiedlu Dąbrówka bardzo dużo osób biega. Nie raz spotykam młode osoby, które biegną i od razu krzyczą do mnie, że przygotowują się do kolejnego Biegu Świętego Rocha. To bardzo miłe! Bardzo mnie to cieszy, bo jest to dowód, że ta impreza przypadła ludziom do gustu ale też sprawia, że chcemy pracować nad swoją kondycją fizyczną. Mogę powiedzieć, że sam jestem efektem dobrej przemiany dzięki Biegowi Świętego Rocha ponieważ udało mi się zrzucić 30 kg aby poprawić wyniki sportowe.

Bieg to duże przedsięwzięcie. Ile trwają przygotowania do takiej imprezy?
W zasadzie kiedy kończymy jedną edycję biegu to myślimy już o następnej. Na poważnie przygotowania zaczynamy od stycznia i trwają one do czerwca. Dzięki zaangażowaniu członków zarządu osiedla Dąbrówka, TKKF Dąbrówka, parafii, mieszkańców udaje nam się zorganizować naprawdę fajną imprezę. Muszę w tym miejscu wymienić również organizacje, które bardzo mocno nas wspierają mam tu na myśli Stowarzyszenie Orion z Patrykiem Wicherem i Michałem Mółką na czele, Stowarzyszenie dla miasta z Prezesem Tomaszem Michałowskim, Pana Mariana Wolaka z OSP Biegonice którzy zabezpieczają całe przedsięwzięcie oraz Fundacja Będzie dobrze Pani Anny Pych. W tym roku dodatkowo wspiera nas największa organizacja biegowa Visagrad Maraton Rytro za co dziękuje Panu Łukaszowi Mikulskiemu oraz Osiedle Północ ze Starego Sącza z przewodniczącym Antonim Sznajdrem na czele.

Czyli jednymi słowy tworzycie na osiedlu zgrana ekipę?!
Bardzo ! Współpracuje nam się wspaniale wzajemnie się wspieramy i motywujemy do pracy to bardzo przyjemne.

Kto będzie patronem honorowym biegu?
Jak co roku będzie to Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak

Gdzie można zapisać się na bieg?
Zapraszamy od dziś na stronę internetową www.biegrocha.xon.pl tam można wypełnić formularz i zapisać się na zawody

Wszyscy otrzymają nagrody?
Tak. Dla każdego z zawodników mamy ciekawe nagrody i moc atrakcji których z roku na rok jest coraz więcej.

Dla kogo w tym biegu pobiegniecie? Bieg Świętego Rocha to przecież bieg Charytatywny
Ujawnimy to już niebawem. Informacja ukaże się na portalu Facebook konkretnie w zakładce VII Charytatywny Bieg Świętego Rocha

Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia!
Serdecznie dziękuje i pozdrawiam!

Starosądeckie.info patronem medialnym Biegu św. Rocha.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie: Starosądeckie.info 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a