Sport, Z ostatniej chwili

Biegli i maszerowali w palącym słońcu

Opublikowano: Sierpień 2, 2017 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

213 biegaczy wystartowało w szóstej edycji Biegu i Marszu „Piwniczanki”. Patronat nad marszem – Mistrzostwami Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking, sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak. Honorowym starterem wszystkich biegów był powiatowy radny Marian Dobosz.

Na starcie stawili się biegacze z Małopolski i innych miast kraju, a także goście ze Słowacji. W biegu uczestniczyło 135 zawodników, w marszu i krótkim biegu na 5,5 kilometra 58 osób, zaś w małym biegu na dystansie 1,4 km wystartowało 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zawody odbywały się w palącym słońcu i upale sięgającym 30 stopni Celsjusza. Trasa biegła z piwniczańskiego Rynku przez Młodów, Głębokie i Radwanów do mety Rynku. Biegacze mieli do pokonania 9,2 km. W biegu głównym wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Pociecha z Krygu, natomiast wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Regina Kulka z Ropy. Byli to zwycięzcy także ubiegłorocznej edycji.

W nordic walking najlepsze wyniki uzyskali Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu Piwniczanki pierwsze miejsca zajęli Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszymi zawodnikami z terenu miasta i gminy Piwniczna-Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. W skali powiatu najlepsze wyniki uzyskali Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale, na których umieszczono rycinę kompleksu basenów na Radwanowie – informuje Marian Dobosz. – Po biegu i marszu na wszystkich czekał znakomity chłodnik.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczał je burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek oraz prezesi „Piwniczanki”, która była sponsorem strategicznym zawodów – Ryszard Skwarczek i jego zastępca Jan Kumorek. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano też cenne nagrody.

(szel)Fot. Archiwum/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a