Sport, Z ostatniej chwili
Brzezna. Najlepsi szachiści rywalizowali w Turnieju Czterech Gmin
15 października, dzięki uprzejmości Dyrektora Stanisława Mazura, w hali sportowej w Brzeznej odbył się już 3 etap z cyklu Turniej Czterech Gmin: Łącko, Łukowica, Podegrodzie, Stary Sącz. Patronat honorowy nad turniejem objęła p. Wójt Gminy Podegrodzie – Małgorzata Gromala.
Największe emocje i rywalizacja jak zawsze towarzyszyły w najmłodszej grupie do 10 lat, gdzie rywalizowało aż 41 zawodników i zawodniczek. Ostatecznie zwyciężył Kamil Sukiennik przed Franciszkiem Biedą i Jakubem Rams. Najlepszą zawodniczką okazała się Zofia Bargieł.
W grupie B w stawce 21 szachistów zwyciężył Michał Woźniak, II miejsce zajął Przemysław Kuras a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Hopek. Wśród dziewcząt najwięcej punktów zgromadziła Paulina Koza.
W grupie C wystartowało 19 zawodników i 3 zawodniczki. Zwyciężył Bartosz Trzajna, podium uzupełnili Michał Michałowicz oraz Łukasz Pierzga. Wśród dziewcząt zwyciężyła Łucja Kuras.
W grupie seniorów wystartowało 17 uczestników, zwyciężył Władysław Kuciel przed Hanną Wesołowską, brązowy medal tym razem trafił do Marka Michalika.
Turniej przebiegł w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Pomysłodawcy i sędziowie zawodów: Witold Majerski i Stanisław Gamoń cały czas czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów. Wspierali ich: Magdalena Bargieł, Maria Kożuch, Wioletta Fedko, Krzysztof Bieda, Stanisław Czyrnek oraz. Pan Leszek Kożuch oraz Pan Zygmunt Biel, nauczyciele w-f w Gimnazjum w Brzeznej byli odpowiedzialni za przygotowanie całej imprezy i bezsprzecznie stanęli na wysokości zadania. Turniej w obiektywie aparatu uwiecznił pasjonat gry w szachy – Pan Bogdan Łuczkowski ( Łukowica )
Po zakończonych zmaganiach przy szachownicach nadszedł czas na uroczyste wręczenie nagród, którego dokonała p. Wójt Małgorzata Gromala. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Wszyscy zawodnicy w najmłodszej grupie dostali pamiątkowe medale. Również wśród najmłodszych zostały rozlosowane nagrody – upominki ufundowane przez sponsorów: Adam Pasiut, Łukasz Jeleński, Barbara i Bogdan Buczek. Pani Wójt wręczyła również nagrody dla najlepszych zawodników w każdej kategorii z terenu gminy Podegrodzie.
Ostatni, czwarty turniej odbędzie się w Starym Sączu. Finałowe zmagania zaplanowane są na początek grudnia.
Klasyfikacja w poszczególnych grupach po 3 rozegranych turniejach:
Grupa A
chłopcy:
1. Bieda Franciszek – 18 pkt.
2. Sukiennik Kamil – 17,5 pkt.
3. Golonka Konrad – 14,5 pkt.
dziewczęta:
1. Bargieł Zofia – 13,5 pkt.
2. Hybel Kalina – 12 pkt.
3. Wolak Justyna – 11,5 pkt.
4. Smorońska Nikola – 11,5 pkt.
Grupa B
chłopcy:
1. Hopek Łukasz – 16,5 pkt.
2. Kmak Kacper – 15,5 pkt.
3. Kuras Przemysław – 14,5 pkt.
dziewczęta:
1. Wolak Wiola – 12,5 pkt.
2. Bargieł Aleksandra – 12,5 pkt.
3. Koza Paulina – 12 pkt.
Grupa C
chłopcy:
1. Trzajna Bartosz – 18,5 pkt.
2. Pierzga Łukasz – 17,5 pkt.
3. Mikołajczyk Miłosz – 16 pkt.
dziewczęta:
1. Kuras Łucja – 12,5 pkt.
2. Gurgul Aneta – 8,5 pkt.
3. Poparda Natalia – 1 pkt.
Grupa D
mężczyźni:
1. Kuciel Władysław – 17 pkt.
2. Wesołowski Tadeusz – 15 pkt.
3. Czyrnek Stanisław – 15 pkt.
kobiety:
1. Wesołowska Hanna – 13,5 pkt.
2. Nakonieczna Małgorzata – 6,5 pkt.
3. Lisiecka Zuzanna – 5 pkt.
Starosądeckie.info patronem medialnym Turnieju Czterech Gmin
Z szachowym pozdrowieniem.
Bogdan Łuczkowski



























Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm