Sport, Z ostatniej chwili

Brzezna. Najlepsi szachiści rywalizowali w Turnieju Czterech Gmin

Opublikowano: 20 października, 2016 o 6:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

15 października, dzięki uprzejmości Dyrektora Stanisława Mazura, w hali sportowej w Brzeznej odbył się już 3 etap z cyklu Turniej Czterech Gmin: Łącko, Łukowica, Podegrodzie, Stary Sącz. Patronat honorowy nad turniejem objęła p. Wójt Gminy Podegrodzie – Małgorzata Gromala.

Największe emocje i rywalizacja jak zawsze towarzyszyły w najmłodszej grupie do 10 lat, gdzie rywalizowało aż 41 zawodników i zawodniczek. Ostatecznie zwyciężył Kamil Sukiennik przed Franciszkiem Biedą i Jakubem Rams. Najlepszą zawodniczką okazała się Zofia Bargieł.
W grupie B w stawce 21 szachistów zwyciężył Michał Woźniak, II miejsce zajął Przemysław Kuras a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Hopek. Wśród dziewcząt najwięcej punktów zgromadziła Paulina Koza.

W grupie C wystartowało 19 zawodników i 3 zawodniczki. Zwyciężył Bartosz Trzajna, podium uzupełnili Michał Michałowicz oraz Łukasz Pierzga. Wśród dziewcząt zwyciężyła Łucja Kuras.

W grupie seniorów wystartowało 17 uczestników, zwyciężył Władysław Kuciel przed Hanną Wesołowską, brązowy medal tym razem trafił do Marka Michalika.

Turniej przebiegł w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Pomysłodawcy i sędziowie zawodów: Witold Majerski i Stanisław Gamoń cały czas czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów. Wspierali ich: Magdalena Bargieł, Maria Kożuch, Wioletta Fedko, Krzysztof Bieda, Stanisław Czyrnek oraz. Pan Leszek Kożuch oraz Pan Zygmunt Biel, nauczyciele w-f w Gimnazjum w Brzeznej byli odpowiedzialni za przygotowanie całej imprezy i bezsprzecznie stanęli na wysokości zadania. Turniej w obiektywie aparatu uwiecznił pasjonat gry w szachy – Pan Bogdan Łuczkowski ( Łukowica )

Po zakończonych zmaganiach przy szachownicach nadszedł czas na uroczyste wręczenie nagród, którego dokonała p. Wójt Małgorzata Gromala. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Wszyscy zawodnicy w najmłodszej grupie dostali pamiątkowe medale. Również wśród najmłodszych zostały rozlosowane nagrody – upominki ufundowane przez sponsorów: Adam Pasiut, Łukasz Jeleński, Barbara i Bogdan Buczek. Pani Wójt wręczyła również nagrody dla najlepszych zawodników w każdej kategorii z terenu gminy Podegrodzie.

Ostatni, czwarty turniej odbędzie się w Starym Sączu. Finałowe zmagania zaplanowane są na początek grudnia.