Sport

Dom Wczasów Dziecięcych: dzisiaj pierwszy mecz na nowym boisku

Opublikowano: 31 lipca, 2020 o 9:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju zostało dzisiaj oficjalnie oddane do użytku. Stary plac z popękanym asfaltem odszedł w przeszłość – teraz, na poliuretanowej nawierzchni można rozgrywać mecze, a kibice mogą bezpiecznie oglądać sportowe zmagania.

– Cały czas inwestujemy w infrastrukturę sportową, szczególnie przy szkołach i ośrodkach, w których przebywa dużo dzieci i młodzieży – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To kolejne zmodernizowane przez nas boisko. Z kilku nowych obiektów na terenie Powiatu Nowosądeckiego od dłuższego już czasu korzysta młodzież.

Przebudowa boiska przy DWD w Piwnicznej-Zdroju kosztowała ponad 284 tysiące złotych. Powiat otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa” w kwocie 152 tysięcy złotych.

Inwestycja obejmowała podniesienie terenu płyty boiska o około metr, wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, budowę chodników z kostki brukowej oraz odwodnienie terenu, wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów. Wokół pojawiły się ławki, trawniki i wyposażenie sportowe. Obiekt ma powierzchnię 362 metrów kwadratowych.

Bardzo dziękuję staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu i wicestaroście Antoniemu Koszykowi za przychylność i decyzję o remoncie boiska – mówiła Urszula Janusz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju. – To dla dzieci i młodzieży przybywających do nas z całej Polski naprawdę wielka radość. Już dzisiaj będą mogły rozegrać pierwsze mecze. Dziękuję również marszałkowi województwa Witoldowi Kozłowskiemu, który wraz z Zarządem podjął decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji.

W spotkaniu wzięli udział: radna wojewódzka Marta Mordarska reprezentująca marszałka Witolda Kozłowskiego, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Marian Dobosz, burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk (który zadbał o oświetlenie obiektu), sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, a także ks. Janusz Balasa, który poświęcił nowy obiekt oraz Maciej Matyja z firmy Bud-Mat z Krynicy Zdroju – główny wykonawca boiska.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a