Sport, Z ostatniej chwili

Dwa miliony na budowę Powiatowego Centrum Sportu

Opublikowano: 28 kwietnia, 2021 o 7:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał dzisiaj z rąk wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka czek potwierdzający przyznanie dwóch milionów złotych na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To bardzo dobra wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dotychczas, dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, pozyskaliśmy dofinansowanie do budowy Powiatowego Centrum Sportu w wysokości 4,3 miliona złotych. Teraz dodatkowe dwa miliony. Marcinkowice mają szanse stać się największym centrum sportowym Sądecczyzny. Przypomnę, że od kilku miesięcy trwają już pracę przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową.

Na terenie zewnętrznego kompleksu sportowego znajdą się boiska, bieżnia, miejsce na rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz basen.

To spełnienie marzeń uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby Powiatowe Centrum Sportu było dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Podczas spotkania w sądeckiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Wręczali je posłowie Anna Paluch i Jan Duda oraz wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.
Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a