Sport

Halowe Mistrzostwa OHP. Nowy Sącz najlepszy

Opublikowano: 26 lutego, 2015 o 12:22 pm   /   przez   /   komentarze (1)

W dniu 25.02.2015 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców regionu nowosądeckiego na hali sportowej Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Brzeznej.

Organizatorem zawodów byli: MWK OHP w Krakowie oraz 6 – 34 Hufiec Pracy w Starym Sączu. Turniej objęty został honorowym patronatem burmistrza Starego Sącza – Jacka Lelka.

Celem przeprowadzonych zawodów było wyłonienie drużyn, które reprezentować będą region nowosądecki podczas zbliżających się Wojewódzkich Halowych Mistrzostw MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców w Gorlicach. W trakcie zawodów młodzież miała okazję docenić zalety aktywnej formy wypoczynku, kształtować postawę uczciwej rywalizacji „fair play”, a także rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności sportowe.

Rozpoczęcia zawodów dokonał Komendant 6 – 34 HP Stary Sącz – Marian Potoniec, który przywitał przybyłych gości oraz życzył zawodnikom celnych strzałów, jak i emocjonującej rywalizacji sportowej. Następnie wszystkim przestawiony został regulamin rozgrywek.

•  6 – 34 HP Stary Sącz.

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Zawody odbyły się zgodnie z obowiązującymi zasadami gry.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz, która wykazała się najlepszą kondycją fizyczną oraz wysokim poziom umiejętności. Miejsce drugie przypadło w udziale  6 – 32 HP w Limanowej, natomiast trzecie wywalczył zespół z 6 – 36 HP Skomielna Biała.

Zespoły te nagrodzone zostały dyplomami, medalami oraz pucharami.

Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Patrykowi Kuzon z 6 – 32 HP Limanowa, „królem strzelców” został Krzysztof Leśniak, również z limanowskiej jednostki, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Radosława Tokarczyk z 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz.

Wszyscy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

Nad bezpiecznym przebiegiem zmagań czuwali Joanna i Ryszard Ligiera – pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Uroczystego wręczenia pucharów dokonał z – ca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, który pogratulował wszystkim osiągnięć.

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Starego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz współpracujących z jednostką pracodawców tj. firmę budowlaną „JANEL” w Barcicach, zakład cukierniczy „RAJ” w Gołkowicach oraz firmę „CAR – M” ze Starego Sącza.

Na zakończenie przygotowany został poczęstunek. Każda z drużyn zaproszona została na ciepły obiad oraz otrzymała drożdżówki i wodę mineralną.