Sport

Halowe Mistrzostwa OHP. Stary Sącz na podium!

Opublikowano: 22 lutego, 2016 o 1:13 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 20.02.2016 odbyły się Regionalne Halowe Mistrzostwa MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców regionu nowosądeckiego na hali sportowej w Brzeznej. Organizatorem zawodów byli: MWK OHP w Krakowie oraz HP 6 – 34 w Starym Sączu. Turniej objęty został honorowym patronatem przez burmistrza Starego Sącza – Jacka Lelka.

Celem przeprowadzonych zawodów było wyłonienie drużyn, które reprezentować będą region nowosądecki podczas zbliżających się Halowych Wojewódzkich Mistrzostw MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców w Gorlicach. Podczas zmagań młodzież miała okazję  rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności sportowe.

Uroczystego rozpoczęcia zawodów dokonał Komendant 6-34 HP w Starym Sączu – Marian Potoniec, który przywitał wszystkich przybyłych gości, natomiast zawodnikom życzył emocjonującej rywalizacji sportowej.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn, reprezentujących poszczególne jednostki: 6 – 38 HP Gorlice, CKiW Szczawnica, 6 – 32 HP Limanowa, 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz oraz gospodarz turnieju 6 – 34 HP Stary Sącz. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z 6-33 ŚHP Nowy Sącz zdobywając tym samym „złoty” puchar. Miejsce drugie przypadło w udziale 6-38 HP Gorlice, natomiast trzecie wywalczył zespół gospodarzy 6-34 ŚHP Stary Sącz.

Drużyny te nagrodzone zostały pucharami ufundowany przez burmistrza Starego Sącza – Jacka Lelka, którego reprezentowała radna Rady Miasta Elżbieta Łomnicka pełniąca podczas zawodów również role opieki medycznej.

Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Wojciechowi Tarsa z 6-38 HP Gorlice, „królem strzelców” został Artur Apriasz z 6-38 HP Gorlice, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Daniela Sokołowskiego z CKiW Szczawnica. Wszyscy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

Uczestnicy wykazali się dobrą kondycją fizyczną, prezentowali wyrównany i wysokim poziomem umiejętności.