Sport, Z ostatniej chwili

I liga trampkarzy: pierwsza porażka Sokoła z Sandecją

Opublikowano: 11 października, 2015 o 10:25 am   /   przez   /   komentarze (7)

Wczoraj (10 października) doszło do spotkania na szczycie w ramach rozgrywek I ligi trampkarzy. Miejscowy Sokół podejmował Sandecję Nowy Sącz. Oba zespoły wiodą prym w lidze i obie nie zaznały jeszcze przegranej. Bilans ośmiu meczy bez porażki musi robić wrażenie. Dodatkowo zespół Sokoła posiadał najlepszą defensywę, gdyż w 8 spotkaniach stracił tylko jedną bramkę.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Około 20 minuty spotkania wykorzystali błąd w kryciu i po uderzeniu piłki  głową wyszli na prowadzenie. O wyrównanie mógł pokusić się Marcin Łacniak, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem ….nie trafił w bramkę. Do końca pierwszej połowy gospodarze dążyli do wyrównania, ale bardzo dobrze funkcjonowała linia obrony Sandecji.
W drugiej części spotkania gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Gra przeniosła się na połowę przeciwnika, ale w dalszym ciągu ciężko było sforsować obronę Sandecji. W końcówce meczu goście wyprowadzili dwie szybkie kontry i mecz zakończył się porażką Sokoła 0:3.

Mimo porażki jestem zadowolony z gry chłopaków -powiedział naszemu portalowi trener trampkarzy, Tomasz Popiela –Drużyna Sandecji potwierdziła, że jest faworytem rozgrywek, ale graliśmy z nimi jak równy z równym. Moi zawodnicy włożyli w mecz ogrom wysiłku. Według mnie porażka 0:3 nie odzwierciedla naszej gry. Paradoksalnie ten mecz dał nam więcej z piłkarskiego punktu widzenia niż inne mecz które wygrywaliśmy wysoko.  Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki i mam nadzieję, że zdobędziemy w nich komplet punktów. Prowadzę wspaniałą grupę chłopców. To nie tylko dobrzy piłkarze, ale przede wszystkim grzeczni i inteligentni młodzi ludzie. Praca z nimi to dla  mnie ogromne wyróżnienie. Cieszy mnie również fakt, że coraz więcej chłopców zapisuje się do Sokoła. Na chwilę kadra trampkarzy liczy ponad 30 zawodników.  Praca trenerów w naszym klubie jest ceniona w środowisku o czym świadczy m.in. fakt, że zasilają nasze szeregi bardzo dobrzy zawodnicy którzy dojeżdżają na treningi nawet z  Nowego Sącza.

Skład Sokoła: Górecki Marek,Sowiński Filip,Bielak Bartosz,Pietrzak Adrian,Gryźlak Dominik, Szczygieł Jakub,Orlof Patryk,Plata Karol,Łacniak Marcin,Oracz Rafał,Woźniak Adrian,Sopata Rafał,Sendecki Jakub, Haza Miłosz,Wańczyk Maciej, Świgut Marcin