Sport, Z ostatniej chwili

III Edycja Turnieju Szachowego V Gmin wystartowała!

Opublikowano: 16 lutego, 2018 o 9:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę 10 lutego w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej rozpoczęła się III edycja turnieju V Gmin: Ochotnica Dolna, Stary Sącz, Łącko, Chełmiec, Łukowica.

I Etap był również turniejem o puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna Stanisława Jurkowskiego, który objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Organizatorami całego cyklu jest: Szkółka Szachowa w Łącku ( Witold Majerski, Andrzej Majerski ), Szkółka Szachowa w Roztoce ( Stanisław Gamoń, Bogdan Łuczkowski ). Nad I etapem czuwali również Grzegorz Jędrzejas – Szkółka Szachowa w Chomranicach, Magdalena bargieł – Szkółka Szachowa w Przyszowej oraz gospodynie obiektu, Halina i Monika Jagieła.

Jak we wcześniejszych edycjach turniej rozegrano w czterech grupach w których łącznie wzięło 120 zawodników z całej Małopolski.

Grupa A, rocznik 2008 i młodsi:

Na liście startowej znalazło się 36 zawodników. Po 7 rundach z końcowego sukcesu i kompletu punktów cieszył się Hubert Spytek z Ogniska Szachowego TKKF w Dobczycach, punkt mniej miała Blanka Polakiewicz z „Czarny Koń” Olkusz a trzecie miejsce Fabian Mordarski z Przyszowej.

Grupa B, rocznik 2005-2007:

Tym razem to ta grupa okazała się najliczniejsza, udział w tej kategorii wiekowej wzięło 44 zawodników.

Pierwszym liderem został Kacper Kmak z Pałacu Młodzieży Nowy Sącz, II miejsce zajął Mikołajski Marcin a trzecie Oliwier Sukiennik.

Najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Koza z Roztoki.

Grupa C, rocznik 2002-2004:

W tym roku do grupy C dołączyli zawodnicy z rocznika 2004 i od razu w pierwszym turnieju wielkie emocje do samego końca.

Pierwszym zwycięzcą i liderem z „żółtą koszulką” został Miłosz Mikołajczyk z Łącka który wyprzedził Jakuba Szarotę z Chełmca i ubiegłorocznego triumfatora klasyfikacji generalnej Bartosza Trzajnę ze Słopnic. Najlepszą zawodniczką w tej grupie została Aleksandra Bargieł z Przyszowej.

Grupa D, rocznik 2001 i starsi:

19 zawodników ze średnim rankingiem 1502. Na liście startowej mistrzyni Polski do lat 12 – Joasia Furtak. Ostatecznie po 7 rundach zwyciężył Bartosz Ślęczka z Dobczyc z 6 punktami przed Markiem Sukiennikiem i Marcinem Szarotą, którzy zgromadzili po 5 punktów. Najlepsza zawodniczką w tej grupie została Joasia Furtak, która zdobyła 4,5 punktu.

Każdy z uczestników w trakcie rozgrywek otrzymał od gospodarzy gorący posiłek.

Po zakończeniu zmagań przy szachownicach nastąpiła oficjalna ceremonia zakończenia. Pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez „phu Biurowiec” wręczył Wójt Gminy Ochotnica Stanisław Jurkowski, jednocześnie zapraszając już na kolejną edycję w przyszłym roku do Ochotnicy.

Sponsorami turnieju są; Vantis Holding, Woj. – Tom, Polskie Wody Lecznicze producent marki Gorczańska Krynica oraz phu Biurowiec Stary Sącz.

Już teraz zapraszamy na drugi etap, który odbędzie się 10 marca w Starym Sączu.

„Szachy to nieustająca przygoda intelektualna”