Sport, Z ostatniej chwili

III Turniej Kogucika z Nawałką

Opublikowano: 21 sierpnia, 2017 o 7:11 am   /   przez   /   komentarze (1)

Już we wrześniu w Stróżach odbędzie się kolejna ogólnopolska impreza sportowa. Tym razem będzie to III Turniej Kogucika dla młodych piłkarzy z rocznika 2007 i młodszych. Swój start zapowiedziały drużyny z całej Polski. Współorganizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, patronat nad turniejem objął starosta Marek Pławiak, a gośćmi specjalnymi będą: Adam Nawałka i Bogdan Zając.

Wspieramy sportowy rozwój dzieci i młodzieży – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Rocznie na ten cel wydajemy ponad 200 tysięcy złotych. Honorujemy też animatorów sportu, trenerów i zawodników. Podczas corocznego spotkania w Starostwie Powiatowym wręczam im finansowe Nagrody Starosty, dzięki którym mogą nadal rozwijać swoje pasje.

Ale to nie wszystko. Jedną z jednostek Powiatu Nowosądeckiego jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który organizuje i przeprowadza cykl zawodów dla dzieci i młodzieży. Budżet na te imprezy wynosi 95 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe otrzymuje też organizator Sufigs Ligi Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego oraz stowarzyszenia i organizacje zajmujące się propagowaniem sportu. Zarząd Powiatu funduje puchary, medale i pamiątkowe grawertony dla uczestników imprez objętych patronatem starosty.

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy po raz pierwszy Międzynarodowy Turniej Piłkarski – dodaje starosta Marek Pławiak. – Wzięło w nim udział dwustu młodych piłkarzy z kilku zaprzyjaźnionych powiatów z kilku krajów Europy. To dla tych małych piłkarzy było naprawdę wielkie przeżycie. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i prezenty, a drużyny już zapisały się na przyszłoroczny turniej. Wystarczyło popatrzeć, jak walczyli o pierwsze miejsce i jak świetnie się przy tym bawili, aby wiedzieć, że organizacja tej imprezy to była dobra decyzja.

Dlatego właśnie Zarząd Powiatu Nowosądeckiego włączył się w organizację III Turnieju Kogucika U10, który już we wrześniu odbędzie się w Stróżach. Rozgrywki potrwają od 15 do 17 września 2017.

Podczas Turnieju wystąpią 24 drużyny, które rozegrają między sobą mecze na boisku Akademii Kolejarz – Stróże – mówi Grzegorz Kogut, dyrektor Akademii Kogucika.

Główne rozgrywki poprzedzi Turniej eliminacyjny Kogucika U10, który odbędzie się 27 sierpnia i 2 września – dodaje Stanisław Szpyrka, koordynator Akademii Kolejarza. – 40 drużyn czyli 500 zawodników powalczy w eliminacjach o cztery bilety na główny turniej, w którym wezmą udział 24 najlepsze drużyny z całej Polski. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym sportowym widowisku. Impreza odbędzie się na stadionie w Stróżach, gdzie jest sporo miejsca dla kibiców. Atrakcji na pewno nie zabraknie – zachęcamy całe rodziny dl miłego spędzenia czasu i dopingowania młodych piłkarzy.

W konferencji prasowej wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Marian Ryba, Grzegorz Kogut – Akademii Kogucika i Stanisław Szpyrka – koordynator Akademii Kolejarz.

 

Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (1)

  • 21 sierpnia, 2017 o 7:57 am kibic

    I tak Turnieju Sokolika w Starym Sączu, nikt nie przebije. jest wyjątkowy na całej Sądeczaninie, Małopolsce jak również w Polsce.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a