Sport

IX Turniej Bocci w Barcicach. Puchar pojechał do Nowego Sącza

Opublikowano: 16 maja, 2015 o 10:30 pm   /   przez   /   komentarze (1)

IX Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych zgromadził na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Barcicach 90  uczestników z kilkunastu organizacji, które zrzeszają i pomagają osobom niepełnosprawnym z całego powiatu nowosądeckiego. 30 zespołów walczyło o puchar burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Gościnne progi Zespołu Szkół w Barcicach po raz siódmy stały się areną niezwykłych zmagań niepełnosprawnych sportowców. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz Zofia Wcisło -Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Siolkowej , Stróż , Gostwicy, Czarnego Potoka, „Nadzieja” Nowy Sącz, „Mada” Nowy Sącz, Środowiskowych Domów Samopomocy z Krynicy-Zdrój, Nowego Sącza, Starego Sącza , Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Muszyny, Stowarzyszeń na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdrój, „Gniazdo” ze Starego Sącza, „Zintegrowani -Niepokonani” z Suchej Beskidzkiej oraz uczestnicy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim.

Po prawie 6 godzinnych zmaganiach wyłoniono finalistów!

1 miejsce i puchar burmistrza Starego Sącza powędrował do Warsztatów Terapii Zajęciowej „ Mada „ z Nowego Sącza w składzie Wojciech Grodzki, Adrian Kaleta i Michał Tabaszewski. 

2 miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu w składzie Wojciech Majca, Rafał Kędzierski i Stanisław Cichy.

3 miejsce zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu w składzie Grzegorz Tokarczyk, Dawid Serafin i Stanisław Dudzic.

4 miejsce otrzymali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej”Nadzieja” z Nowego Sącza w składzie Aneta Czabanowska, Monika Karwala i Bogdan Filar.

Na wszystkich zawodników czekały też upominki i medale. Wręczali je Kazimierz Gizicki – wiceburmistrz Starego Sącza, Grzegorz Garwol – dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach oraz Zofia Wcisło – prezes stowarzyszenia „Gniazdo”.

Dzisiejsze spotkanie było niezwykle wymowne i ujmujące. Dziękuję wszystkim zawodnikom za pełną zapału sportową rywalizację i cieszę się, że mogłem być świadkiem tak wspaniałego wydarzenia w naszym mieście –powiedział naszemu portalowi wierny kibic turnieju.

Atmosfera była wspaniała, co oczywiście było także zasługą świetnej organizacji, której nie powstydziłyby się żadne zawody międzynarodowe. Fachowego prowadzenia turnieju podjęli się członkowie Zarządu Stowarzyszenia “Gniazdo” państwo: Anna Górz i Wojciech Lasek

Szczególne podziękowania prezes „Gniazda” Zofia Wcisło skierowała na ręce dyrekcji szkoły w Barcicach – Grzegorza Garwola i Wandy Kochanowicz. Słowa podziękowania powędrowały także do sędziów turnieju oraz Wolontariuszy Zespołu Szkół w Barciach, którzy jak zawsze byli niezastąpieni.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Starosądeckie.info patronatem medialnym IX Powiatowego Turnieju Bocci Osób Niepełnosprawnych

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 17 maja, 2015 o 10:50 am antek

    Wspaniały turniej. Cudowna organizacja i to wielkie zaangażowanie sportowców. Niesamowite. Pozdrowienia dla cudownej pani Zosi i pana Wojciecha -wspaniałego człowieka. Oraz dla Pana Dyrektora Gimnazjum w Barciach, tak otwartego na wszystkie inicjatywy. Tak trzymać. BRAWO

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"