Sport

Jolanta Cichoń mistrzynią Europy w kickboxingu!

Opublikowano: Wrzesień 11, 2017 o 7:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniach 2-9 września w Skopje w Macedonii odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów. Nowosądecki klub UKS Evan w championacie starego kontynentu reprezentowały dwie zawodniczki – Jolanta Cichoń oraz Blanka Prechitko. Jolanta wywalczyła złoty medal w kategorii +70 kg w rywalizacji juniorek w formule full contact! 

W walce półfinałowej Nasza Mistrzyni pokonała Farstad Grottem Marlene z Norwegi, wygrywając w 2 rundzie po serii kopnięć przez niezdolność zawodniczki do walki (AB II). Natomiast w walce finałowej Jola spotkała się z reprezentantką Turcji Sari Melek, z którą wygrała po zaciętej walce na dystansie 3 rund (po 2 minuty) jednogłośną decyzją sędziów (3.0).

– Z zawodniczką z Turcji Jola walczyła już w roku ubiegłym podczas Mistrzostw Świata w Dublinie. Tam w walce finałowej nasza „fighterka” również wygrała przez jednogłośną decyzję, zdobywając Mistrzostwo Świata – podkreśla trener Krzysztof Bulanda.

Jola pomimo młodego wieku (17 lat) ma już na swoim sportowym koncie złota z Mistrzostwa Świata (2014, 2016) oraz dwa złote medale Mistrzostw Europy, zdobyte 2015 roku i podczas zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w Skopje.

Drugą naszą reprezentantką na macedońskiej macie była Blanka Prechitko, która rywalizowała w grupie wiekowej kadetów. Blanka na zawodach rangi międzynarodowej rywalizowała po raz pierwszy, a podczas walki musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki z Grecji.

– Blanka w tym roku wywalczyła des wicemistrzostwa Polski w grupie kadetów, ma ogromny potencjał i wierzymy, że w przyszłości będzie wraz z Jolą zdobywać złote medale dla Nowego Sącza – dodał trener UKS EVAN.

Władze klubu UKS Evan składają podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły finansowo i logistycznie wyjad na mistrzostwa Europy do Macedonii, a w sposób szczególny prezydentowi Nowego Sącza Ryszardowi Nowakowi, prezesowi SP Muszynianka Ryszardowi Mosurowi, prezesowi Sąðeckich Wodociągów Januszowi ADamkowi, prezesowi Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Michałowi Janoszowi oraz Mirosławowi Dominikowi.

Źródło: UKS Evan Nowy Sącz

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a