Sport

Wielki Finał Ligii Popradzkiej

Opublikowano: 7 marca, 2015 o 5:21 am   /   przez   /   komentarze (3)

W najbliższą sobotę 7 marca zapraszamy wszystkich sympatyków dziecięcego futbolu na Wielki Finał tegorocznej drugiej edycji Ligi Popradzkiej, która odbędzie się na sali Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu o godzinie 9:00.

Rozgrywki te cieszą się dość sporą popularnością i przyciągnęły w tym roku 8 drużyn U-11.

Żeby zagrać jak najwięcej meczów, a Ligę uczynić maksymalnie atrakcyjną, praktycznie do samego końca ewoluował Regulamin Ligi. Ostatecznie w porozumieniu z trenerami wszystkich ośmiu ekip postanowiono zagrać Wielki Finał w formule zbliżonej do finałowych rozgrywek Ekstraklasy. Podzielono na połowę (zaokrąglając w górę) zdobyte w trakcie całej Ligi punkty. W wyniku tego zabiegu całą tabelę podzielono na dwie grupy – srebrną i złotą.

W grupie Srebrnej wystąpią:

Szkółka Piłkarska GOL z Łącka – 7 pkt,

Poprad Rytro – 7 pkt,

Skalnik Kamionka Wielka – 5 punktów

Sokoliki05 – 4 pkt.

Jak widać, w tej grupie wszystko jest możliwe i ostateczny układ tabeli poznamy pewnie wraz z zakończeniem ostatnich meczów. Zapowiadają się spore emocje!

O zwycięstwo Ligi i Puchar Burmistrza Starego Sącza zagra grupa Złota.

Poprad Muszyna – 18 pkt,

Gród Podegrodzie – 18 pkt

Sokoliki04 – 14 pkt

Biegoniczanka – 8 pkt.

Czy liderujące ekipy z Muszyny i Podegrodzia między sobą rozstrzygną kwestię pierwszego miejsca, czy może starsze Sokoliki w tym im przeszkodzą korzystając ze spłaszczenia tabeli, czy tez może Biegoniczanka zawalczy o podium? Wszystko to dziś jest wielka niewiadomą. Na te pytania odpowiedź uzyskamy pewnie dopiero po ostatnim gwizdku Wielkiego Finału! Jedno jest pewne. Emocje związane z meczami w obu grupach są gwarantowane!

Dodatkowy smaczek tegorocznej Ligi, to rywalizacja o tytuł Króla Strzelców. Po rundzie zasadniczej prowadzi Dominik Kuc z Muszyny, który zdobył 14 bramek. Tylko o jedną mniej strzelił Piotrek Zaremba z Podegrodzia.

Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 5 marca, 2015 o 6:08 am xxx

    Miejsce i godzina turnieju ???

  • 7 marca, 2015 o 9:22 pm Robi.M.

    Emocje były wielkie, doping rozsadzał ściany … Relacja jutro wieczorem

  • 7 marca, 2015 o 9:29 pm Admin

    Super! Nie możemy się doczekać:)

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"