Sport, Z ostatniej chwili

Kajakarstwo. Olimpiada i Mistrzostwa Polski Juniorów w Wietrznicy!

Opublikowano: Lipiec 29, 2015 o 10:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

To będzie dwudziesta pierwsza edycja tej imprezy. 29  lipca 2015 roku na torze kajakowym w Wietrznicy koło Łącka rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w slalomie kajakowym, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów.

Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim zawodnicy prezentować się będą na uroczystym otwarciu zorganizowanym na płycie rynku w Łącku, w czwartek o 15:30. Uczestnicy OOM złożą też ślubowanie. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z zawodnikami , wśród których nie zabraknie aktualnych medalistek Mistrzostw Europy Seniorów w zespole, zawodniczek nowosądeckiego START-u:  Sary Ćwik i Klaudii Zwolińskiej, medalistów Pucharów Juniorów Wiktora Sanderę (START Nowy Sącz) Kacpra Sztubę (Kwisa leśna, AZS AWF Kraków) czy  Kubę Brzezińskiego (z Krościenka, aktualnie) AZS AWF Kraków. Wymieniać by długo, bo juniorzy slalomiści to już  naprawdę zawodowcy, warto więc będzie zobaczyć ich na naszym regionalnym  torze, który jest przepięknie ulokowany i wart odwiedzenia.

Kwalifikacje do półfinałów ruszają w czwartek o 9:30. Podzielone są oczywiście na konkurencje C1 Mężczyzn, K1 Kobiet oraz C2 Mężczyzn – pierwszy i drugi przejazd oraz o 11:30 C1 Kobiet  i K1 Mężczyzn .

W piątek o 9.30 rozpoczną się półfinały, czyli walka o wejście do finałowej dziesiątki w każdej z pięciu konkurencji. Finały natomiast zaplanowane są na 12.00. Zwycięzcy zostaną uhonorowani medalami o 14.30  na łąckim rynku (w razie niepogody w tamtejszej hali sportowej)

Do Wietrznicy przyjadą reprezentanci czterech województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i małopolskiego .O medale i mistrzowskie tytuły walczyć będzie około stu dwudziestu zawodników .

Organizatorzy to Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Kajakowy oraz Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy. Patronat Honorowy nad OOM sprawuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Miło nam poinformować, że portal Starosądeckie.Info dołączył do grona patronów medialnych Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a