Sport, Z ostatniej chwili

Kajakiem po Dunajcu – 60. zawody kajakarskie

Opublikowano: 25 października, 2021 o 6:46 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj na rzece Dunajec odbyły się jubileuszowe 60. Zawody w Slalomie Kajakowym o Puchar Ziemi Sądeckiej. Tym samym zakończono olimpijski sezon 2021 r. Z falami Dunajca zmagało się blisko stu zawodników, a ich walkę obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i hartu ducha wszystkich zawodników – mówił starosta Marek Kwiatkowskie. – Dunajec jest kapryśny i pływanie w nim to nie to samo, co ćwiczenia na sztucznym torze kajakowym. Sądecczyzna ma wielkie tradycje w kajakarstwie i równie wielkie osiągnięcia. Cieszę się, że tak wiele dzieci i młodych ludzi uprawia ten niełatwy sport. Gratuluje wszystkim zawodnikom!

Starosta wraz z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem oraz Bogdanem Popielą – prezesem Klubu Sportowego Start w Nowym Sączu, wręczyli nagrody zwycięzcom. Zawody obserwował także Zbigniew Miązek – prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, a komentowali je: Renata Pasiut (sędzia) oraz Józef Nieć – członek Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.

Na brzegach Dunajca nie zabrakło oczywiście kibiców i sympatyków tego sportu oraz byłych zawodników, którzy przez wiele lat reprezentowali Nowy Sącz i Sądecczyznę.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"