Sport, Z ostatniej chwili

Kibice „otwierają” stadion. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Sandecji

Opublikowano: 5 listopada, 2023 o 1:05 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Prokuratura Rejonowa w Muszynie wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia, w okresie od 25 lutego 2022 r. do października 2023 r., w Nowym Sączu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce Nowosądecka Infrastruktura Komunalna przez prezesa zarządu – informuje PAP. Z końcem października Nowosądecka Infrastruktura Komunalna odstąpiła od umów na wykonanie stadionu Sandecji w Nowym Sączu.

W marcu br. Urząd Zamówień Publicznych uznał, że powołana przez miasto Nowy Sącz do budowy stadionu spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna naruszyła przepisy ustawy o zamówieniach publicznych. Już po rozstrzygnięciu przetargu na budowę obiektu w systemie zaprojektuj i zbuduj urzędnicy zdecydowali o rozszerzeniu inwestycji o dobudowę dodatkowych trybun i zamknięciu bryły stadionu. W tym celu w marcu zeszłego roku spółka zawarła aneks do podpisanej umowy, a powinna – zdaniem UZP – rozpisać na to przedsięwzięcie odrębny przetarg.

Z kolei w dniu wczorajszym przed stadionem Sandecji grupa kibiców postanowiła „oficjalnie otworzyć” inwestycję, która….się nie zakończyła. Na bramie pojawił się baner, do którego przyczepione zostały pogrzebowe szarfy z napisami: „Z ostatnim pożegnaniem Blackbirdowi – Zadłużeni mieszkańcy Nowego Sącza”. Odpalono też symbolicznego grilla.

– Dzisiaj powinniśmy świętować, a jest jeden wielki blamaż władz Nowego Sącza -komentował radny Kądziołka –Ten stadion to jest największa afera w mieście. Nie odpuścimy tego.

fot. Ewelina/źródło PAP

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"