Sport

Koszykarki z Obidzy Mistrzyniami Powiatu

Opublikowano: 14 stycznia, 2016 o 11:23 am   /   przez   /   komentarze (4)

11 stycznia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego zorganizował turniej koszykówki dziewcząt dla szkół podstawowych. W zawodach wystąpiły najlepsze 4 zespoły w powiecie – zwycięzcy zawodów międzygminnych: Szkoła Podstawowa w Koniuszowej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obidzy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, Szkoła Podstawowa w Trzetrzewinie.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 6 minut, rozgrywając swoje mecze wg zasad tzw. uproszczonej passarelli – w pierwszej i drugiej kwarcie występowały dwie różne „piątki” zawodniczek, w trzeciej i czwartej grały dowolne zawodniczki. Stawką zawodów było wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, a zarazem reprezentanta na zawody rejonowe.
W turnieju wyraźnie wyróżniały się drużyny ze szkół podstawowych w Obidzy i Krynicy-Zdroju, które pokonały pozostałe zespoły. O tytule mistrzowskim zadecydował jeden punkt – dziewczynki z Obidzy pokonały w bezpośrednim pojedynku kryniczanki 19 : 18.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Obidzy, która uzyskała awans na zawody rejonowe. Drugie miejsce zajęły dziewczynki z Krynicy-Zdroju, trzecie zawodniczki z Trzetrzewiny, a czwarte uczennice z Koniuszowej.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Wiktoria Biel, Oliwia Bugajska, Sandra Bugajska, Ewelina Job, Angelika Kiklica, Anna Kiklica, Wiktoria Lizoń, Edyta Majerska, Izabela Owsianka, Klaudia Sajdak, Sylwia Sopata, Małgorzata Wyrostek. Trener: Krzysztof Adamczyk.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Edyta Majerska ze Szkoły Podstawowej w Obidzy

Nad sprawną i prawidłową organizacją zawodów czuwali Kamil Głębocki przedstawiciel MOS PN oraz Dawid Gomółka nauczyciel wychowania fizycznego SP nr 2 w Krynicy-Zdroju.