Sport, Z ostatniej chwili

Krzysztof Ziaja: „Zarząd OZPN w Nowym Sączu fałszował dokumenty i wyłudzał pieniądze?”

Opublikowano: Maj 19, 2020 o 8:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Nowego Sącza, Mirosław Świst Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Nowego Sącza, poinformował radnych o wynikach kontroli przeprowadzonej w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu. 

Radny Nowego Sącza Krzysztof Ziaja opublikował wczoraj na swoim profilu na Facebooku wpis, który zatytułował  „Zarząd Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu fałszował dokumenty i wyłudzał pieniądze?”.Według  radnego Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu zobowiązany został do niezwłocznego zwrotu 52 000,00 zł (…) Pośród 36 stwierdzonych nieprawidłowości, znalazły się między innymi przedstawienie do rozliczenia przerobionego dokumentu, wystawienie faktur VAT przez podatnika, który widniał jako niezarejestrowany w rejestrze VAT, wykazanie tych samych dokumentów księgowych do rozliczenia dotacji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie, oraz liczne przypadki przedstawiania do rozliczenia dotacji nierzetelnych dokumentów poświadczonych jako autentyczne”.

Poniżej wpisy radnego:

Ówczesny wiceprezes OZPN Antoni Ogórek, który udzielił komentarza dts w tej sprawie, pisze:

– „Trudno mi zrozumieć tę sytuacjęDo protokołu wnieśliśmy pewne uwagi, bowiem doszło do nieścisłości prawnych. Kontrolujący wnioskują zwrot dotacji za lata 2015-2018. Jak wiadomo, nie da się otrzymać wsparcia finansowego z urzędu miasta na kolejny rok jeżeli wcześniejsza dotacja nie została prawidłowo rozliczona. Otrzymaliśmy również dotację już za obecnej władzy w Nowym Sączu, ale jej nie przyjęliśmy. Chciałbym przypomnieć, że w poprzednich latach były prowadzone kontrole finansowe w OZPN. Uwag nie było. Robienie teraz afery jest co najmniej dziwne. Napisaliśmy do prezydenta pismo  z prośbą o wycofanie wniosku o zwrot pieniędzy. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy do dzisiaj.”

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a