Sport, Z ostatniej chwili

Liga Popradzka zakończyła zmagania. Poznaliśmy mistrzów!

Opublikowano: 14 marca, 2021 o 9:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

VIII edycja Ligi Popradzkiej w Starym Sączu została rozegrana w jakże trudnym dla wszystkich czasie. Wszystkie turnieje były ograniczone, i młodzi piłkarze musieli grać przy pustych trybunach, a jak dobrze wiemy, gra jedenastolatków zawsze przyciąga spore zainteresowanie. Wczoraj (13 marca) Liga Popradzka wyłoniła mistrzów.

W sezonie 2020/21 partnerem tytularnym Ligi została firma Cutline Wear Factory , która przygotowuje odzież piłkarską z najwyższej półki.

Jest to ogromny zaszczyt czuć wsparcie tak solidnej firmy. Cieszy nas również fakt, że w ich strojach gra coraz więcej zespołów z naszej ligi -nie kryją zadowolenia organizatorzy. –Co do samych rozgrywek to jak co roku formuła była taka sama. Każda drużyna organizowała jeden turniej, a mecze zaliczano do tabeli ligowej. Po ukończeniu ligi obowiązuje podział na grupę złotą oraz srebrną z podziałem punktów o połowę. W turnieju finałowym gramy każdy z każdym w swoich grupach i tak kończymy zmagania CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ. Ligi, w której rywalizuje 10 zespołów, a każdy rozgrywa 22 mecze, pełne widowiskowych akcji, pięknych goli i parad bramkarzy.

Po fazie zasadniczej największe szanse na zdobycie mistrzostwa rozgrywek miała drużyna Mineralnych Krynica, która jak się później okazało nie przyjechała na finały. Powód?

-Wzięli udział w tym terminie w innym turnieju. Nie rozumiemy tej decyzji, tym bardziej, że to solidna drużyna, która świetnie radziła sobie w rozgrywkach ligowych. Pomimo tego jednego incydentu jesteśmy dumni, że udało się nam przeprowadzić całe rozrywki zgodnie z duchem fair-play -dodają organizatorzy.

W grupie srebrnej znalazły się drużyny: Pienińska Akademia Sportu Szczawnica, KS Biegoniczanka, Sokoliki B Stary Sącz, Poprad Rytro oraz Zawisza Rożnów. Pierwsza z tych drużyn do ostatniej chwili walczyła o wejście do grupy ZŁOTEJ gdzie zabrakło im tylko 3 pkt! W finałach nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie mecze!

O miejscach 2-3 i 4-5 decydował bezpośredni pojedynek. W meczu o drugie miejsce lepsi okazali się Sokoliki B, na trzecim miejscu Biegoniczanka. Czwarte miejsce dla Zawiszy, która w bezpośrednim meczu była lepsza od piłkarzy z Rytra. Wielkie brawa dla dwóch ostatnich drużyn z uwagi na fakt, że w swoich składach mieli zawodników młodszych od pozostałych drużyn.

Organizatorzy wyróżnili MVP w każdej drużynie.

Było to wyróżnienie nie tylko za finały, ale wszystkie mecze:

🟢PAS Szczawnica – Chronowski Jarosław

🟠KS Biegoniczanka – Ptak Krystian

🟣Sokoliki B Stary Sącz – Gasparski Tymon

🟢Poprad Rytro – Żelasko Julek

🔴Zawisza Rożnów – Rybski Nikodem

Grupa ZŁOTA to rywalizacja między najlepszymi zespołami ligi a zagrali w niej: Sokoliki A Stary Sącz, Uran Łukowica, Gol Łącko, Budowlani Jazowsko oraz Mineralni, którzy zgodnie z regulaminem otrzymali walkowery w każdym meczu co spowodowało odjęcie 4 punktów i ostatecznie piłkarze z Krynicy uplasowali się na piątym miejscu.

Kolejnym faworytem była drużyna Sokolików A ze Starego Sącza, którzy co prawda tracili do Mineralnych 2 punkty po fazie ligowej, ale w ostatnim meczu między tymi drużynami Sokoliki wygrały 3-1 więc w finałach rywalizacja byłaby naprawdę bardzo ciekawa.

Grupa ZŁOTA to również drużyny z Łącka, Jazowska i Łukowicy, które bardzo dobrze grały przez całą ligę dlatego też i w finale było sporo emocji. Faworyci nie zawiedli i PUCHAR za pierwsze miejsce został w Starym Sączu! To już trzeci raz z rzędu gdzie Sokoliki zdobywają tytuł. O pozostałe miejsca na podium walka toczyła się do ostatniego gwizdka, a finalnie znaleźli się na nim: Uran Łukowica – 2 miejsce i Gol Łącko – 3 miejsce. Tuż za podium drużyna Budowlanych Jazowsko.

W grupie ZŁOTEJ również wybrano MVP każdej drużyny:

🔴Sokoliki A Stary Sącz – Jakub Łubik

🟢Uran Łukowica – Hebda Maks

🟠Gol Łącko – Oskar Grabiec

🟣Budowlani Jazowsko – Maciej Warzecha

Wśród najlepszych strzelców nie miał sobie równych:

🥇Albert Zygmunt z Krynicy, który w 22 meczach strzeli 23 bramki. Na drugim miejscu

🥈Chronowski Jarosław ze Szczawnicy (20 goli), a tuż za nimi

🥉Hebda Maks (Uran – 15 bramek).

Przyznano również nagrody indywidualne:

🎖NAJLEPSZY BRAMKARZ CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ – Kozieński Bartłomiej (Budowlani Jazowsko)

🎖MVP CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ – Stanisław Stawiarski (Sokoliki A Stary Sącz)

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zespołów za organizację swoich turniejów i przygotowanie drużyn do rozgrywek. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji, transporcie oraz wspieranie swoich dzieci. Bez Was byłoby zdecydowanie trudniej.

Dziękujemy CUTLINE za przygotowanie wspaniałych nagród, dzięki którym każdy zawodnik dostał upominek! A zwycięska drużyna otrzymała Voucher o wartości 2000zł do wydania na sprzęt sportowy CUTLINE.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a