Sport, Z ostatniej chwili

Lodowisko już czynne

Opublikowano: Grudzień 7, 2017 o 8:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i Święty Mikołaj w towarzystwie Mikołajki powitał pierwszych łyżwiarzy na otwartym (6 grudnia) lodowisku na sądeckim rynku. Zgodnie z zapowiedzią w Mikołajki otworzyła swoje podwoje jedna z zimowych atrakcji  miasta.

– To kolejny sezon z lodowiskiem na sądeckim rynku. Już widzę zainteresowanie i mam nadzieję, że sądeczanie będą z niego korzystali, tak jak przez ostatnie lata – mówi prezydent Ryszard Nowak i dodaje, że lodowisko jest także formą ożywienia Starówki. – To się sprawdziło. Sądeczanie przywykli do tego, żeby w ten sposób spędzać czas. Myślę, że przedsiębiorcy również mogą korzystać z tej atrakcji; restauracje, bary mogą składać swoją ofertę dla sądeczan – dodaje prezydent.
Otwarcie lodowiska było swego rodzaju mikołajkowym prezentem. Prezydent i Święty rozdawali słodycze, były gry i zabawy przy muzyce, a wejście na lodowisko oraz wypożyczenie łyżew kosztowało tylko 1 zł. – Ja bym chciał, żeby takich miejsc w mieście było więcej. My do tego lodowiska jako miasto dokładamy, nie zarabiamy na tym. To ma być atrakcja dla młodzieży, dla dzieci, dla sądeczan – podkreśla prezydent miasta.
Razem z prezydentem Nowakiem i św. Mikołajem udanej zabawy życzyli i słodycze rozdawali wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka, radny Przemysław Gawłowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski i dyrektor nowosądeckiego MOSiR-u, Paweł Badura.
Lodowisko na rynku czynne jest codziennie od 8:00 do 20:00, a w piątki i soboty nawet do 22:00. Ze ślizgawki w rynku skorzystało w ubiegłym roku prawie 17 tys. osób. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy!

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a