Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

Lokomotiva Zagrzeb MISTRZEM XIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika w Starym Sączu

Opublikowano: 9 czerwca, 2024 o 8:09 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończyły się zmagania w XIII Międzynarodowym Turnieju Sokolika Orlen Cup w Starym Sączu. Na stadionie Sokoła mogliśmy obserwować 36 drużyny z 15 krajów. Mistrzem została chorwacka drużyna Lokomotiva Zagrzeb, która w rzutach karnych pokonała czeską Pragę. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze z Hiszpanii -Hiszpańskie Deportivo La Coruña, którzy pokonali 3:1 niemieckie Mainz

Najwyżej, wśród polskich zespołów uplasowała się drużyna Śląsk Wrocław, która zajęła 6 miejsce, ulegając Borussi Mönchengladbach 2:3.

Miejscowe Sokoliki zajęły 29 miejsce.

Chorwaci w nagrodę spędzą wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Największa prestiżowa impreza sportowa dla 10-latków w Polsce, w tym roku gościła ponad 430 piłkarzy.

W sobotę na stadionie Sokoła rozegrano mecze grupowe. Z kolei w niedzielę odbyła się faza pucharowa. Finał Sokolika był zwieńczeniem niezwykle dopracowanego turnieju. Młodzi piłkarze stworzyli wyśmienite widowisko, w którym nie brakowało walki, pięknych akcji oraz fantastycznych bramek.

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale dzisiaj warto dodać, że ludzie tworzący tę niezwykłą „orkiestrę Sokolika” na czele której stoi Tomasz Popiela, odegrali mistrzowski koncert na płycie starosądeckiego stadionu. Organizacja turnieju zasługuje na najwyższą nagrodę. Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Kapitalne prowadzenie całej imprezy w wykonaniu panów Roberta Mysiora i Krzysztofa Szewczyka zasługuje na uznanie.

Starosądeckie.info patronem medialnym turnieju.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

Posłuchaj Tomasza Popielę, koordynatora Turnieju

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"