Sport, Z ostatniej chwili

Łucznicy pod Jaworzyną Krynicką

Opublikowano: 7 maja, 2017 o 7:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

70 zawodników, w tym drużyna ze Słowacji, wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym „O Kryształowy Dzban Krynicy”. Nagrody najlepszym łucznikom wręczył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba.

Zawody odbyły się na terenach Leśnego Zakładu Doświadczalnego, w miejscu zimowych tras biegowych nieopodal stacji Kolejki Gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach sprzętowych – łuki tradycyjne, klasyczne i bloczkowe. Łucznicy strzelali do klasycznych tarcz, a także 2D przedstawiających zwierzęta oraz 3D – gumowych imitacji zwierząt.

To już trzecia taka impreza, zorganizowana przez UKS Arcus-Krynica, wsparta finansowo przez Powiat Nowosądecki. W pierwszym turnieju wystartowało 24 zawodników, w drugim 35. W obecnej edycji liczba uczestników była dwukronie wyższa od ubiegłorocznej.

Łucznictwo jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu na łonie przyrody – przekonuje Jarosław Jarząb, prezes UKS Arcus-Krynica. – Coraz więcej ludzi przychodzi do naszego parku łuczniczego przy ulicy Kraszewskiego 182. W planach mamy stworzenie na stałe ścieżki łuczniczej jako kolejnej atrakcji naszego miasta.

(szel)

Fot. Archiwum organizatora

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"