Sport, Z ostatniej chwili

Mamy Mistrza Polski w dyscyplinie rakietowej!

Opublikowano: 6 października, 2020 o 6:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mateusz Tokarczyk przywiózł z Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych komplet medali. Impreza odbyła się w Lisich Kątach – Grudziądzu.

W zawodach uczestniczył instruktor modelarstwa kosmicznego Bartłomiej Tokarczyk oraz uczestnik zajęć modelarskich w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie i członek klubu modelarskiego Orion – Mateusz Tokarczyk.

Modelarze startowali w siedmiu dyscyplinach rakietowych – mówi Izabela Łabuś, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, w skład którego wchodzi OPP Muszyna. – Junior Mateusz Tokarczyk w pierwszym dniu rywalizacji, po emocjonującej dogrywce, zwyciężył w kategorii rakiet ze spadochronem uzyskując tytuł Mistrza Polski. Z kolei instruktor Bartłomiej Tokarczyk w konkurencji rakietoplanów zajął drugie miejsce uzyskując tytuł Wicemistrza Polski. W konkurencji rakiet z taśmą III miejsce zajął po raz kolejny Mateusz Tokarczyk.

W najbardziej emocjonującej konkurencji rakiet makiet, Mateusz po raz kolejny zdobył medal, tym razem srebrny.

– Po raz pierwszy w historii OPP Muszyna oraz klubu Orion, zawodnik junior zdobył komplet medali dodaje z uśmiechem Izabela Łabuś. – Obydwaj zawodnicy należą do Kadry Narodowej Polski. Te medale to efekt ciężkiej pracy i rozwijania pasji. Gratuluję!

Fot. OPP Muszyna

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a