Sport, Z ostatniej chwili

Marcinkowice: to największa inwestycja sportowa w historii Powiatu

Opublikowano: 3 marca, 2021 o 8:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach idą zgodnie z planem – codziennie z ziemi wyłaniają się nowe elementy, a już niebawem roboty wejdą w decydującą fazę. Dzisiaj na placu budowy był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z dyrektorem Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwoną Sikorską.

 – To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Budowa hali ze strzelnicą oraz zewnętrznego kompleksu sportowego z boiskami, bieżnią, miejscem na rzut oszczepem, pchnięcie kulą i basenem, to spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcemy, aby powstało tu centrum sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, udało się pozyskać dofinansowanie do budowy hali w wysokości 8,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – To ważne tym bardziej, że tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r.

Warto wiedzieć:

Projektowany obiekt hali sportowej to budynek wolnostojący, parterowy, niezależny funkcjonalnie. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Hala sportowa została zlokalizowana w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby zminimalizować jej wpływ na zabytek. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, wejście główne do budynku – bez barier architektonicznych, węzły sanitarne i szatniowe przystosowane dla niepełnosprawnych.

Hala zapewnia możliwość gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną (z boiskiem o wym. 20×40 m), koszykówkę (pole gry 15×28 m) oraz siatkówkę (możliwość wydzielenia trzech niezależnych pól treningowych o wym. 9×18 m). Dostępny z sali oraz z zewnątrz magazyn zapewnia miejsce do składowania sprzętu do gry, zaś w strefie szatniowej zlokalizowano bloki szatniowe: dwie szatnie dziewcząt z zapleczem sanitarnym oraz dwie szatnie chłopców z zapleczem sanitarnym. Na piętrze dostępnej z klatki schodowej zaprojektowano wentylatornie i kotłownię. Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim  Urzędem Ochrony Zabytków i przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz zagospodarowanie terenu ozdobną  zielenią.

Wykonawcą robót jest firma – Piotr Gurgul, Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej. Wartość robót wynikająca z zawartej umowy: 11.892 568,74 zł brutto, a termin oddania budynku do użytku –  czerwiec 2022 r.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a